Простими словами про трудову міграцію до Польщі: секрети та поради

Мова, схожа з нашою, близький кордон та ще й легка в отриманні віза. Тож не дивно, що в Польщі працює близько мільйона українців! Більш того, нас там чекають з розпростертими обіймами і легальною роботою.

Про те, звідки така гостинність, можна дізнатися з прикладу Каті Сенченко, дівчини, що наразі перебуває у Польщі. Про це пише розповідає obozrevatel.com.

"Чому українців так масово тягне до Польщі? Все просто - нас там чекають. Особливо людей, які вміють і люблять працювати руками, - пояснює Катя Сенченко. - Справа в тому, що польські заробітчани їдуть працювати до Великобританії, Німеччини, де вони можуть заробити в 2-3 рази більше, ніж удома. І звільнені місця займають українці, які, в свою чергу, в Польщі отримують в 2-3 рази більше, ніж у нас. Ось така виходить парна міграція".
Найчастіше українці в Польщі влаштовуються на фабрики - наприклад, упаковувати зубні пасти. Або збирати гриби. Останню роботу випробувала і українська журналістка.

"При бажанні на зборі грибів можна заробити 2 тисячі злотих на місяць (13,5 млн грн). Але платять там за зібрані кілограми, тому працювати потрібно швидко, -розповідає Катя. - І це не так просто, як може здатися на перший погляд . На довжелезних полицях в критому коморі ти повинен відшукати гриб певного розміру (для його вимірювання навіть лінійка спеціальна є), швиденько зрізати, не нагинаючись при цьому (інакше через болі в спині довго не пропрацюєш)".

У цій непростій роботі є один величезний плюс - легальність. Співробітникам пропонують житло і страхування, вони всі офіційно влаштовані. А ось нелегала запросто можуть "кинути". Про це Катя, до слова, теж дізналася.

"Свою першу роботу в містечку Ополе мені допомогли знайти українські студенти, які там навчаються. Потрібно було рознести по під'їздах 20 кіло рекламних газет. Заплатити обіцяли злотих 50 (335 грн) за пару годин. Я подужала лише половину листівок. Але отримала в результаті не 50% зарплати, а всього 10 злотих (67 грн) Після цього зробила висновок, що нелегальна робота - не для мене Адже на ній тебе легко можуть обдурити "! - Каже Сенченко.
Зробивши відповідні висновки, Катя відправилася в рекрутингове агентство, яке безкоштовно підшукало їй нову роботу - перебирати овочі на складі, де за місяць можна заробити до 2 тисяч злотих (13,5 тисяч грн)

"Люди там працюють у дві зміни - перша починається о 3:30, а друга - о 14:00. - На першій зміні потрібно приймати овочі і розкладати їх на спеціальні вітрини, а після обіду весь цей товар потрібно перебрати, прибрати гниль і зважити його, - каже Катя. - Трудитися довелося в приміщенні, де температура всього +8 градусів, але зате фірма шиє всім своїм співробітникам персональний теплий спецодяг ".

До речі, на всіх своїх роботах Катя зустрічала українців. І це великий плюс на заробітках в іншій країні - адже земляки і з житлом допоможуть, і на роботу влаштують.
Польські Лайфхаки від Каті Сенченко

Робочий

 Хочете працювати в Польщі? Вивчайте мову! Всього за два місяці старанних занять зможете більш-менш добре розмовляти і розуміти поляків. А знаючи мову, вже можна влаштуватися на більш високооплачувану роботу. Наприклад, інженером (якщо, звичайно, у вас є відповідна освіта), які в Польщі зараз дуже і дуже затребувані.

Грошовий

Ніколи не платіть фірмам-посередникам, які обіцяють вам роботу в Польщі. Зараз там реально чекають українців з розпростертими обіймами. Є навіть спеціальні рекрутингові агентства, які займаються наймом наших на легальну роботу. Причому платить за це не майбутній працівник, а роботодавець. Фірма знаходить українських працівників, оформляє їм всі документи і привозить до Польщі. Саме в таке агентство краще звернутися, якщо хочете поїхати на заробітки. І максимум, що з вас можуть взяти, - 35 євро за оформлення візи. Просять заплатити - просите чек або якийсь фінансовий звіт, щоб бути впевненим, що вас не "кинуть".

Транспортний

Якщо в Україні програми для відстеження руху громадського транспорту тільки з'являються, то в Польщі вже щосили і успішно працюють. На сайті перевізника можна подивитися, коли хвилина в хвилину на твою зупинку приїде потрібний автобус. І він дійсно прибуде в зазначений час!
Обідній

Якщо хочете дешево поїсти в самому центрі будь-якого польського міста, шукайте Starówka або Молочний бар. Це столові з національної польської кухнею, де можна добре пообідати всього за 100 грн.

Магазинний

У Польщі чим більше магазин, тим нижче в ньому ціни, і тим більше розпродажів там можна знайти. Ціни на більшість продуктів навіть нижчі за українські. А зарплати при цьому вище. Виняток - алкоголь і тютюнові вироби. Пляшка найдешевшої горілки коштуватиме 140 грн, а дорогої (української, до речі) - аж в 400 грн. Пачка сигарет тут коштує в середньому 90 грн. Так що мати шкідливі звички в Польщі невигідно.

Фото: obozrevatel.com.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.