Простими словами про трудову міграцію до Польщі: секрети та поради

Мова, схожа з нашою, близький кордон та ще й легка в отриманні віза. Тож не дивно, що в Польщі працює близько мільйона українців! Більш того, нас там чекають з розпростертими обіймами і легальною роботою.

Про те, звідки така гостинність, можна дізнатися з прикладу Каті Сенченко, дівчини, що наразі перебуває у Польщі. Про це пише розповідає obozrevatel.com.

"Чому українців так масово тягне до Польщі? Все просто - нас там чекають. Особливо людей, які вміють і люблять працювати руками, - пояснює Катя Сенченко. - Справа в тому, що польські заробітчани їдуть працювати до Великобританії, Німеччини, де вони можуть заробити в 2-3 рази більше, ніж удома. І звільнені місця займають українці, які, в свою чергу, в Польщі отримують в 2-3 рази більше, ніж у нас. Ось така виходить парна міграція".
Найчастіше українці в Польщі влаштовуються на фабрики - наприклад, упаковувати зубні пасти. Або збирати гриби. Останню роботу випробувала і українська журналістка.

"При бажанні на зборі грибів можна заробити 2 тисячі злотих на місяць (13,5 млн грн). Але платять там за зібрані кілограми, тому працювати потрібно швидко, -розповідає Катя. - І це не так просто, як може здатися на перший погляд . На довжелезних полицях в критому коморі ти повинен відшукати гриб певного розміру (для його вимірювання навіть лінійка спеціальна є), швиденько зрізати, не нагинаючись при цьому (інакше через болі в спині довго не пропрацюєш)".

У цій непростій роботі є один величезний плюс - легальність. Співробітникам пропонують житло і страхування, вони всі офіційно влаштовані. А ось нелегала запросто можуть "кинути". Про це Катя, до слова, теж дізналася.

"Свою першу роботу в містечку Ополе мені допомогли знайти українські студенти, які там навчаються. Потрібно було рознести по під'їздах 20 кіло рекламних газет. Заплатити обіцяли злотих 50 (335 грн) за пару годин. Я подужала лише половину листівок. Але отримала в результаті не 50% зарплати, а всього 10 злотих (67 грн) Після цього зробила висновок, що нелегальна робота - не для мене Адже на ній тебе легко можуть обдурити "! - Каже Сенченко.
Зробивши відповідні висновки, Катя відправилася в рекрутингове агентство, яке безкоштовно підшукало їй нову роботу - перебирати овочі на складі, де за місяць можна заробити до 2 тисяч злотих (13,5 тисяч грн)

"Люди там працюють у дві зміни - перша починається о 3:30, а друга - о 14:00. - На першій зміні потрібно приймати овочі і розкладати їх на спеціальні вітрини, а після обіду весь цей товар потрібно перебрати, прибрати гниль і зважити його, - каже Катя. - Трудитися довелося в приміщенні, де температура всього +8 градусів, але зате фірма шиє всім своїм співробітникам персональний теплий спецодяг ".

До речі, на всіх своїх роботах Катя зустрічала українців. І це великий плюс на заробітках в іншій країні - адже земляки і з житлом допоможуть, і на роботу влаштують.
Польські Лайфхаки від Каті Сенченко

Робочий

 Хочете працювати в Польщі? Вивчайте мову! Всього за два місяці старанних занять зможете більш-менш добре розмовляти і розуміти поляків. А знаючи мову, вже можна влаштуватися на більш високооплачувану роботу. Наприклад, інженером (якщо, звичайно, у вас є відповідна освіта), які в Польщі зараз дуже і дуже затребувані.

Грошовий

Ніколи не платіть фірмам-посередникам, які обіцяють вам роботу в Польщі. Зараз там реально чекають українців з розпростертими обіймами. Є навіть спеціальні рекрутингові агентства, які займаються наймом наших на легальну роботу. Причому платить за це не майбутній працівник, а роботодавець. Фірма знаходить українських працівників, оформляє їм всі документи і привозить до Польщі. Саме в таке агентство краще звернутися, якщо хочете поїхати на заробітки. І максимум, що з вас можуть взяти, - 35 євро за оформлення візи. Просять заплатити - просите чек або якийсь фінансовий звіт, щоб бути впевненим, що вас не "кинуть".

Транспортний

Якщо в Україні програми для відстеження руху громадського транспорту тільки з'являються, то в Польщі вже щосили і успішно працюють. На сайті перевізника можна подивитися, коли хвилина в хвилину на твою зупинку приїде потрібний автобус. І він дійсно прибуде в зазначений час!
Обідній

Якщо хочете дешево поїсти в самому центрі будь-якого польського міста, шукайте Starówka або Молочний бар. Це столові з національної польської кухнею, де можна добре пообідати всього за 100 грн.

Магазинний

У Польщі чим більше магазин, тим нижче в ньому ціни, і тим більше розпродажів там можна знайти. Ціни на більшість продуктів навіть нижчі за українські. А зарплати при цьому вище. Виняток - алкоголь і тютюнові вироби. Пляшка найдешевшої горілки коштуватиме 140 грн, а дорогої (української, до речі) - аж в 400 грн. Пачка сигарет тут коштує в середньому 90 грн. Так що мати шкідливі звички в Польщі невигідно.

Фото: obozrevatel.com.

Читайте також:

тема

Якщо вам необхідно вивчити або удосконалити китайську мову, це можна зробити вдома завдяки відеоурокам онлайн.
Починаючи від іноземних покупців, що бездумно скуповують нерухомість, до молодих сімей, які намагаються виростити дітей в квартирі на верхньому поверсі багатоповерхівки, канадськ

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.