Італійська пенсія для українських заробітчан. Юридичні нюанси

А ви знали, що іноземний працівник має право на отримання італійської пенсії в разі, якщо він має право на постійне місце проживання в Італії? Проте робітник втрачає виплачені йому в Італії контрибути у випадку, якщо він повертається на батьківщину, повідомляє liveitaly.ru. Акумулювати робочий стаж та контрибути можуть лише громадяни тих країн, з якими Італія підписала відповідні договори. Тож, як це працює?

Робітники, які повернулись на батьківщину

Закон Боссі-Фіні від 10 вересня 2002 року вніс зміни до правил виплати пенсій для громадян країн, що не входять до Євросоюзу, які повернулись на постійне місце проживання на батьківщину. Цю категорію іноземців позбавили можливості витребувати сплачені контрибути (відрахування, сплачені до пенсійного фонду Італії).

Раніше робітники іноземного походження (за виключенням сезонних) незалежно від наявності договорів, укладених між Італією та їх країнами походження, мали право на витребування контрибутів, сплачених протягом роботи в Італії та збільшених на 5%.

Пенсія на підставі контрибутів

Аби отримати пенсію, нараховану на основі контрибутів, тим, хто почав сплачувати їх від 1996 року, не обов’язково здійснювати виплати протягом мінімум п’яти років, як це передбачено для італійців.

Але цей реквізит є обов’язковим для нарахування пенсій за змішаною системою для тих, хто почав виплачувати контрибути після 1996 року.

Робітники, які залишились в Італії

Для громадян країн, що не входять до ЄС, які залишились на постійне місце проживання в Італії, дійсним є закон Боссі-Фіні.

Зараз пенсію в Італії можуть отримувати ті іноземці, які постійно мешкають в Італії й регулярно здійснювали виплати контрибутів. У інших випадках літнім людям виплачують соціальну допомогу.

Пенсія з інвалідності та недієздатності

Громадяни країн, що не входять до ЄС, які є фізично або розумово неповноцінні, можуть отримувати таку ж пенсію з непрацездатності, як й громадяни Італії. Але виплачується пенсія лише власникам постійної посвідки на проживання, після шести років перебування в Італії.

Смерть робітника

В разі смерті робітника, який не досягнув 65 років, пенсія для його спадкоємців не передбачена. Родичам сплачують лише суму, акумульовану виплатою контрибутів та розділену на декілька років.

Якщо смерть робітника наступає після 65 років, родичі будуть отримувати пенсію на загальних підставах, введених для італійських робітників.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.