Система освіти в Польщі: корисна інформація для українців

Іноземці у Польщі мають право на освіту й опіку в усіх типах державних дитячих садочків і шкіл до досягнення 18 років або до закінчення середньої школи на таких самих умовах, як і польські громадяни, пише Наш вибір.

Навчання в державних освітніх закладах безкоштовне. Але за перебування й опіку над дитиною в дитячому садочку треба буде частково заплатити (вартість доплати залежить від населеного пункту, визначається органами місцевої влади).

Діти-іноземці, які не володіють польською мовою на достатньому для навчання рівні, мають право на додаткові безкоштовні заняття з польської мови. Користуватися ними можна лише протягом перших 12 місяців перебування дитини в Польщі. Окрім державних закладів освіти, в Польщі є приватні та громадські навчальні заклади. Навчання там платне, виключенням є наявність передбачених статутом безкоштовних місць або стипендіальні програми. Деякі приватні та громадські навчальні заклади пропонують знижки. Більш детальну інформацію стосовно умов навчання можна знайти на офіційних сторінках таких навчальних закладів.

Схема навчальної системи в Польщі (станом на 01.09.2016 року)*

*Система освіти в Польщі реформується: згідно з нововведеннями, з 2017/2018 навчального року початкова школа буде об’єднана з гімназією й навчання триватиме вісім років, відповідно навчання в ліцеї – чотири роки, а в технікумі – п’ять.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.