Система освіти в Польщі: корисна інформація для українців

Іноземці у Польщі мають право на освіту й опіку в усіх типах державних дитячих садочків і шкіл до досягнення 18 років або до закінчення середньої школи на таких самих умовах, як і польські громадяни, пише Наш вибір.

Навчання в державних освітніх закладах безкоштовне. Але за перебування й опіку над дитиною в дитячому садочку треба буде частково заплатити (вартість доплати залежить від населеного пункту, визначається органами місцевої влади).

Діти-іноземці, які не володіють польською мовою на достатньому для навчання рівні, мають право на додаткові безкоштовні заняття з польської мови. Користуватися ними можна лише протягом перших 12 місяців перебування дитини в Польщі. Окрім державних закладів освіти, в Польщі є приватні та громадські навчальні заклади. Навчання там платне, виключенням є наявність передбачених статутом безкоштовних місць або стипендіальні програми. Деякі приватні та громадські навчальні заклади пропонують знижки. Більш детальну інформацію стосовно умов навчання можна знайти на офіційних сторінках таких навчальних закладів.

Схема навчальної системи в Польщі (станом на 01.09.2016 року)*

*Система освіти в Польщі реформується: згідно з нововведеннями, з 2017/2018 навчального року початкова школа буде об’єднана з гімназією й навчання триватиме вісім років, відповідно навчання в ліцеї – чотири роки, а в технікумі – п’ять.

Читайте також:

тема

Колись відомий як «Маленький Париж», Бухарест – столиця Румунії, відома своєю багатою історією, яка зливається з сучасною індивідуальністю.
Ступені освіти в Польщі і Україні дуже відрізняються. Наприклад, навчання на ступені Бакалавра (Studia pierwszego stopnia) в Польщі триває 6 семестрів або 3 роки.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.