В українській школі в Данії вивчають евретику, а заняття відбуваються онлайн

Сьогодні в Данії працюють шість українських шкіл, але ця — особлива. Взяти до уваги хоча б те, що тут вчаться навіть однорічні малюки, на уроках старші діти вивчають евретику і креатив. А ще школа "Ластівка-Ікаст" — єдина, в якій урок проводить через скайп вчителька, що живе в Україні.

Докладніше про навчання в школі СВІТUA розповідає Інна Ганношина, адміністратор школи, член правління організації "Ластівка-Ікаст".

— Як відбувається навчання в школі?

— Ми працюємо вже майже 2 роки.  Недільну школу "Ластівка-Ікаст" створили за ініціативою Анни Іванової при підтримці української організації в Данії "Ластівка". На постійній основі у нас навчається 30 дітей віком від 1 до 10 років.

— І які предмети вивчають? 

— Українську мову, Креатив, Малювання, Евретику (цікаву математику), де діти вчаться мислити логічно, евристично, за допомогою математичних знань. Крім цього, є розвиваючі заняття для малюків (1-3 роки), де фокус спрямовуємо на розвиток мови, пам'яті, уваги та моторики у дітей. 

Та основною ціллю школи є не лише надати шкільні знання дітям, а й передати мову та культуру України. Тому ми проводимо різні заходи, які розкривають нашу культуру. Наприклад, "Осінній Ярмарок", святкування Різдва, Івана Купала, дня Святого Миколая. На цих заходах діти декламують вірші, співають колядки і приймають участь у розвагах.

— А як щодо звичних шкільних знань?

— "Ластівка-Ікаст" серед інших подібних українських шкіл в Данії відрізняється тим, що ми єдина школа, яка має урок, який проводиться через скайп з вчителькою, що фізично є в Україні. Це вчителька математики з Житомира — Тетяна Василівна Кучинська. У нас вона викладає евретику (цікаву математику). 

— І заняття відбувається онлайн?

— Так! Онлайн-навчання не є сьогодні новизною, але зазвичай воно відбувається або сам-на-сам із вчителем, або кожен індивідуально підключається до конференц-зв'язку. Крім того, он-лайн навчання розраховано на дорослих. В нашому ж випадку діти мають можливість працювати в групі як у звичайному класі. І лише вчитель — онлайн. 

— Справді? І наскільки це ефективно?

— Здається, що такий метод не дуже дієвий, бо діти ще не досить дорослі (8-10 років). І зазвичай відволікаються на щось інше, коли ніхто не дивиться. Але практика показує, що діти навпаки сконцентрованіші і значно зацікавленіші, бо урок нестандартний. Більше того, діти відчувають більшу відповідальність за свої дії в класі і намагаються не пропустити інформацію, яку отримують через Скайп.

— До речі, хто ще вчить дітей? 

– Більшість вчителів мають українську педагогічну освіту, але не всі мають практику. У звичайному житті вони не є викладачами, але приходять до школи на волонтерських основах, щоб передати дітям мову та культуру України. 

— Сподіваюсь, Українська держава підтримує вас?

— Школу фінансують виключно батьки, хоча є і деяка підтримка зі сторони Данії. Приміром, безкоштовне приміщення та невеличкі гранти. На жаль, жодної підтримки від Української держави ми не отримуємо. Батьки забезпечують все необхідне: книжки, канцтовари, приладдя для креативу, обіди. 

Проблема ще в тому, що більшість українських підручників не підходять для наших дво-, тримовних дітей. Бо ці підручники є занадто складними для них. Але зазвичай підручники замовляємо в Україні.

Уляна ВІТЮК

ДО РЕЧІ

Щоб долучитись до навчання в школі "Ластівка-Ікаст", варто звернутися до центральної організації: www.ikast.lastivka.dk.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

12:52
Трамп залишив дружину Меланію без парасольки під час дощу, хоча сам сховався під нею
10:37
Близько 85% жінок-депутатів, які працюють у парламентах європейських країн, стикалися з проявами насильства на роботі
09:59
Американський ПЕН-Центр подав до суду на президента США Дональда Трампа, звинувачуючи його у використанні влади для помсти журналістам і ЗМІ, які йому не подобаються
07:12
Відсоток людей у країнах ЄС, які піддаються ризику бідності та соціальної нерівності, дещо знизився за останні роки, але таких - майже 113 мільйонів.
00:47
Мінфін США оголосив про введення санкцій відносно 20 компаній і банків з Ірану.
23:44
Російська авіакомпанія «Аерофлот» припинила продаж пільгових квитків на рейси в окупований Крим.
21:36
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 16 жовтня заявив про свою відставку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.