Секрети поліглотів: як українцю за півроку навчитись розмовляти китайською

Останнім часом популярнішою у світі стає китайська мова. Дедалі більше студентів обирають китайську філологію, керуючись міркуваннями, що ця мова має найбільшу кількість носіїв у світі. Та й китайські товари вже завоювали всі можливі ринки. То як же вивчити китайську? Про це СВІТUA розповідає Ірина Самойленко, викладач китайської мови у Київському національному лінгвістичному університеті.

— З чого варто розпочати вивчення китайської?

— З ознайомлення з історією та культурою Китаю. Хоч це відбере трохи часу, але все ж новачку в цій справі треба хоч трохи мати уявлення, звідки пішли ієрогліфи, як вони видозмінювались з роками, чому той чи інший ієрогліф пишеться саме так, і як вони виглядають в наш час.

Далі можна починати з нескладних фільмів або мультфільмів, які ви вже знаєте і дивилися. Добре, коли фільми перекладені на китайську мову, а не є оригіналами, адже на останніх вчитися буде важко. В будь-якому разі для початку потрібно дивитись кіно з китайськими та, наприклад, англійськими субтитрами, для кращого розуміння.

— Які є прийоми вивчення китайської?

— В китайській мові існує чотири тони, інтонації, і ще один нульовий. Одне і те ж слово, сказане різними тонами, має різне значення. Тому найскладніше для людини, яка вчить китайську, — запам'ятовувати ці тони. Коли ви починаєте вчити мову, ставте собі тон над кожним ієрогліфом, так вони краще і швидше відкладуться у пам’яті.

Звичайно, проблемою для людей, які користуються кирилицею, є написання ієрогліфів. Адже кожна рисочка чи крапка мають своє значення і докорінно міняють слово. У китайській мові є приблизно 40 000 ієрогліфів, а за неофіційними даними — 70 000. Для простого спілкування вистачає 3000, а ті, хто знає 5-6 тисяч ієрогліфів, вважаються дуже освіченими.

До речі, є багато секретів їх швидкого запам’ятовування. Комусь краще прописувати ієроглифи, комусь — декілька разів прочитати тексти з незнайомими ієрогліфами. Або ж запам'ятовувати за допомогою карток. Тобто на одній стороні картки пишеться ієрогліф, а на іншій сторони піньїнь (транкрипція) та переклад.

— Чи можна вивчити китайську самостійно?

— Я б не радила цю мову вивчати самостійно, адже дуже важко буде поставити правильну вимову. Навіть з викладачем на це потрібно витратити дуже багато часу. Тому якщо ви вирішили вивчати китайську мову, краще звертайтесь до кваліфкованих викладачів або до носіїв мови, що теж є хорошим варіантом.

Дехто вважає, що зможе освоїти китайську за допомогою відео-уроків. Ролики — це просто додатковий допоміжний матеріал при вивченні. І вчитись тільки за допомогою роликів не ефективно.

— То все ж за скільки часу можна вивчити китайську?

— Повністю її вивчити неможливо, тому що іноді можуть бути в тексті всі знайомі ієрогліфи, але в різному поєднанні вони матимуть різні значення. Тож у будь-якому разі до деталей її вивчити не можна. Але якщо дуже постаратись, працювати щодня, то через півроку можна буде вже вести просту розмову на кшталт знати фрази "Як справи?", "Що будеш робити?", "Яка погода?". А от щоб досягти вільного володіння, потрібно від двох до чотирьох років. Залежить від того, як просувається оволодіння мовою. Адже, щоб вивчити п’ять слів, комусь потрібно 10 хвилин, а комусь дві години.

Ярина ПРИШЛЯК

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.