Правила прописки для іноземців у Польщі: що варто знати українцям

Іноземці, так само як і громадяни Польщі, що перебувають на території Республіки Польща, зобов’язані дотримуватися вимог правил реєстрації/прописки, тобто  їхнім обов’язком є зареєструватися (прописатися) за певною адресою на постійне чи тимчасове перебування/проживання, пише Наш вибір.

УВАГА! Звільняються від обов’язку реєстрації/прописки іноземці, термін перебування яких на території Республіки Польща не перевищуватиме 14 днів.

Реєстрація/прописка здійснюється в письмовій формі на формулярі, який слід подати  в орган адміністрації ґміни за територіальною приналежністю місцезнаходження нерухомості. Для здійснення реєстрації/прописки потрібно представити такі документи:

-- паспорт;

-- юридичну підставу на користування помешканням (наприклад, акт права власності, коли ви є власником помешкання, договору оренди або договору позички (передачі в безоплатне користування), виписки з книги довічного користування, адміністративного рішення або рішення суду).

Якщо ви не є власником квартири і не маєте жодної іншої юридичної підстави на користування помешканням, тоді особа, яка має таку підставу (наприклад, власник), повинна поставити свій підпис на формулярі заяви про реєстрацію перебування (прописку) й підтвердити ваше проживання за вказаною адресою, a ви під час виконання процедури реєстрації маєте пред’явити в органі адміністрації документ, що підтверджує юридичну підставу на користування помешканням особою, котра поставила свій підпис на формулярі;

-- документ, що підтверджує право вашого легального перебування в Польщі (наприклад, віза; карта перебування, видана у зв’язку з наданням: дозволу на тимчасове перебування, дозволу на постійне перебування, дозволу на перебування довгострокового резидента Європейського Союзу; згода на перебування з гуманітарних причин; перебування на підставі отримання додаткової охорони або статусу біженця).

Здійснюючи реєстрацію на тимчасове перебування (тимчасова прописка), ви зобов’язані чітко зазначити строк перебування/проживання за вказаною адресою. Цей строк не може перевищувати терміну дії документа, що підтверджує право вашого перебування в Польщі.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Ви зобов’язані зареєструватися/прописатися за місцем постійного чи тимчасового перебування не пізніше, ніж на четвертий день вашого перебування (відлік часу починається з моменту прибуття в це місце).

На практиці часто можна почути, що власники квартир не хочуть реєструвати/прописувати іноземців або ж вимагають від них оплату за прописку. Така поведінка абсолютно не зрозуміла, адже прописка не дає іноземцеві жодних прав на це помешкання, a виключно служить підтвердженням перебування особи за даною адресою. В разі виникнення якихось сумнівів варто повідомити про це особу, в якої ви орендуєте квартиру. За прописку не стягується жодної оплати. Заплатити необхідно тільки за видачу довідки про реєстрацію/прописку – її вартість становить 17 злотих.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Реєстрація/прописка на постійне чи тимчасове перебування здійснюється виключно для потреб обліку і має на меті підтвердження факту перебування особи в місці, де вона прописана. Реєстрація/прописка не дає жодних прав на помешкання, в якому ви будете зареєстровані/прописані.

Нагадаємо, кількість польських віз, які видають українцям, щорічно зростає.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.