"Тут добре платять" — українці про те, чому й досі їздять працювати в Росію

Як не дивно, у розпал конфлiкту на Донбасi поїзд Львiв-Москва переповнений, пише газета "Експрес".

...10.00. На перон прибуває поїзд №74 Львiв-Москва. Довкола метушаться пасажири з наплiчниками та сумками-"кравчучками". Якщо ви думаєте, що бiльшiсть iз них прямує до Києва, то я вас розчарую: українцi й досi їздять на заробiтки в Росiю. Я не вiрив, що це так, тому взяв квиток на цей же поїзд. Бiля мого вагона юрми пасажирiв. Так само й до iнших.

"У дорозi ще доберемо, — каже провiдниця Уляна. — От ви вийдете, а на ваше мiсце вiдразу хтось iнший сяде. Цей поїзд дуже популярний. Люди до родичiв у Росiю їздять, а ще на заробiтки".

Поїзд Львiв-Москва i справдi популярний. Лише за серпень 2016 року цим напрямком скористалось 12 847 осiб — тобто заповненiсть становить 100 вiдсоткiв загальних мiсць у поїздi.

Щодня до Москви рушає 9 вагонiв iз загальною кiлькiстю 416 мiсць. I якщо хтось наївно сподiвається, що через вiйну з Росiєю українцi перестали їздити до пiвнiчного сусiда, то цифри свiдчать про iнше. Найбiльше нинi українцi перетинають кордон саме з Росiєю.

Схiдне регiональне управлiння Державної прикордонної служби України повiдомляє, що за цей рiк кордон перетнуло 2 мiльйони 780 тисяч 770 українцiв. Мiнiстр закордонних справ же заявляє в ЗМI, що в Росiї тепер перебуває понад чотири мiльйони українцiв!

У вагонi знайомлюсь iз трьома хлопцями. Їдуть iз села, що на Львiвщинi. Хлопцям вiд 20 до 25 рокiв. Вищої освiти не мають. Старший iз них, Василь, каже, що прямують до Москви на заробiтки. "Ми так дуже часто їздимо, — каже хлопець. —Кiлька разiв на рiк. Працюємо по два мiсяцi переважно. Яка робота, питаєш? Та так. Рiзнороби. Шпаклюємо, цеглу кладемо... Будова.

Москалi добре платять. Повертаємось iз заробiткiв, три мiсяцi на зароблене непогано живемо, а тодi знову назад. I хоч тепер українцi з росiянами воюють на сходi, на роботi в нас усi свої. Ми навiть росiйською не говоримо, вiриш? Українську в нас розумiють усi... Головне - полiтики не зачiпати".

У середньому на будiвельних роботах у Москвi українськi чоловiки заробляють по 450-500 доларiв. Цiкаво, що схожi зарплати й у сусiднiй Польщi. Однак заробiтчани, якi вiддають перевагу Росiї, кажуть, що звикли вже туди їздити. Адже багато з них заробляли так ще задовго до Майдану. Чоловiки розповiдають, що їхнi батьки ще були заробiтчанами в Росiї...

...У сусiдньому купе сидять ще троє заробiтчан. Чоловiки рокiв п'ятдесяти, вочевидь, їдуть надовго, адже запаслися теплим одягом. "Ми вже не молодi, нам туди-сюди їздити не виходить, — каже один iз них. — До зими плануємо бути. На свята заробимо, та й на українську комуналку — жити якось треба".

На моє запитання, чому обирають напрямок для працевлаштування на схiд, а не до Європи, чую однаковi вiдповiдi: "До тої ж Польщi треба вiзу. А зробити її — то купу зусиль та коштiв вкладати. До Росiї ж так пускають! Ну, на кордонi можуть "пошманати", але не бiльше".

Чоловiки кажуть, що за роки роботи в Росiї заробили родинам на будинки. I дiтей вивчили. А вiйна, кажуть, їх не стосується.

"Хай тi, хто нагорi, самi розбираються", — дiють за такою логiкою.

На найближчiй станцiї виходжу. До речi, слова провiдницi Уляни справдились — на моє мiсце вiдразу хтось вмостився.

Iлля КОНТIШЕВ

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.