Як живуть та ким працюють українці у Сінгапурі

Приблизно 500 українців за неофіційними даними проживають у Сінгапурі. Цю країну називають найменш корумпованою, найбільш безпечною, однією з найбагатших...

Більшість українців, які нині мешкають тут, прибули до Сінгапура упродовж останніх 10 років. Переважно це люди 25-45 років, які мають вищу освіту та можуть розраховувати на висоокоплачувану роботу в країні-місті. Сінгапур вже давно став бізнес-хабом Азії, повідомляє СВІТUA спільнота "Український клуб у Сінгапурі". 

А культурне життя українців в Сінгапурі стало організовуватися з появою "Українського клубу".

"Українці Сінгапуру – це високопрофесійні спеціалісти у таких сферах, як інформаційні технології, біотехнології, фінанси, торгівля та морська сфера... Проте не лише місцевий бізнес потребує професіоналів з України – багато наших співвітчизників отримали запрошення на роботу в сінгапурські науково-дослідні установи, а дехто викладає у вищих навчальних закладах, – повідомляють у Клубі. – Студенти й аспіранти з України теж обирають сінгапурські вузи, що мають високі рейтинги у світі.

Своє місце в Сінгапурі знаходять і українські музиканти й танцюристи, які беруть участь у виставах або викладають свою майстерність місцевим учням. Українці обирають Сінгапур не лише через гідні умови праці, але й з огляду на високий рівень безпеки та зручності життя, адже цю країну можна сміливо назвати містом, збудованим для людей".

Наразі українська громада Сінгапуру гуртується навколо “Українського клубу у Сінгапурі”. Клуб почав свою діяльність більш ніж два роки тому, але офіційний відлік ведуть з дня його реєстрації, 14 червня 2015 року. Засновано організацію групою однодумців, більшість з яких зараз входить до складу комітету, що займається управлінням клубом.

"Ми постійно перебуваємо у пошуку нових ідей та активістів, зацікавлених в їх реалізації, адже запорукою успіху вважаємо дії, що відображають інтереси усієї української громади, – кажуть учасники Клубу. – Це  насамперед тому, що одним із головних завдань клубу є організація та розбудова української громади в Сінгапурі. Серед інших – також популяризація української культури, інтеграція української спільноти у соціальне та культурне життя Сінгапуру і сприяння поглибленню зв’язків між нашими країнами". 

Виші Сінгапуру, на жаль, не мають багато студентів із України. Переважна більшість студентів, які зараз навчаються в Сінгапурі, приїхали з України на тимчасове проживання та навчання з батьками, які працюють в міжнародних компаніях. Можливо, це пов'язано з тим, що в Сінгапурі, крім оплати за навчання, дуже висока орендна плата за проживання, що, звичайно, можна пояснити невеликою територією острова.

На кожному заході Українського Клубу до нас приєднується декілька молодих людей, які приїхали на професійні програми навчання до Сінгапуру і шукають співвітчизників для спілкування.

Хто ж вони – українці Сінгапуру? Знайомимось ближче з представникам української громади у цій країні. 

Олександр, 39 років, фінансовий директор:

"Я потрапив до Сінгапуру випадково, робота, на яку мене найняли початково планувалася у Бангкоку, Тайланді.  Та сталось так, що разом з родиною ми переїхали до Сінгапуру влітку 2002-го.

Зараз я працюю в тютюновій індустрії, на одну із найбільших міжнарожних тютюнових компаній, а до цього працював у телекомі.

До речі, нещодавно сінгапурське законодовство наклало додаткові обмеження на отримання робочої візи для іноземних громадян. То тепер, гадаю, що знайти достойну роботу без того, щоб бути переведеним всередині однієї компаніїї, майже неможливо.

Що мене найбільше вразило у Сінгапурі? Це чистота вулиць та особливий порядок у всьому! Тут діють високі штрафи за невиконня та порушення законів.

Сінгапур – це місто штрафів! Викинута на вулиці цигарка може коштувати вам 5000 доларів. Іноді ці штрафи видаються абсурдними. Наприклад, донедавна високий штраф та ув’язнення загрожували за танці на столі та в барі…

Але зараз країна стає більш ліберальною і такі "екзотичні" заборони відходять у минуле... 

Світлана, 34 роки, менеджер в туристичному агентстві:

Ще за рік до знайомства з Сінгапуром в мене зародилася мрія жити в країні, де завжди літо. І все вирішив пан "випадок".

Це сталося 9 років тому. На той час моя сестра з сім'єю жили в Сінгапурі, саме вона запропонувала  нам приїхати туди, тому що зацікавленність серед туристів з країн колишнього радянського союзу зростала. Були потрібні спеціалісти з туристичного сектору, які б стали сполучною ланкою між місцевим населенням та туристами. Отож ми з чоловіком одружились і наступного жня полетіли у свій медовий "місяць" до Сінгапуру. 

Я працюю тут менеджером в туристичному агенстві,  де ми допомагаємо сінгапурцям отримати  візи до України та в інші країни. А також допомагаємо нашим співвітчизникам отримати візу до Сінгапуру. 

9 років тому було набагато легше влаштуватися на роботу іноземцю, але в останні декілька років влада Сінгапуру зменшила кількість квот для іноземців, таким чином турбуючись, щоб перші в черзі на робоче місце були місцеві жителі. 

Найбільше Сінгапур вражає тим, як йому вдалося стати розвиненою та  країною за такий короткий час. Також завжди мене тішить літо увесь рік! Очі  милують зелені дерева та садиби,  вкрашені різнокольоровими квітами. 

Серед туристів ми частенько нагадуємо поширену фразу: "Singapore is fine city", яка має дві версії перекладу. Перша- це файне місто, а друга: це - місто штрафів.

Пригадую, як мені було зле і я вирішила розвернути м'ятну цукерку,  а сінгапурець не полінувався та підійшов, щоб пояснити: такого робити не можна і за це світить штраф. Сьогодні, правда, сінгапурці уже не так охоче підходять до людей із зауваженням.

Раніше кожну свою відпустку, яка тут триває 2 тижні на рік, ми з чоловіком відвідували рідних в Україні. З народженням дитини графік вже не такий чіткий. Цього року ми взагалі не планували поїздку, але старенька бабуся, якій виповнилося в цьому році 91, сльози матері, що онучка росте так далеко, а вони її не бачать, змінили всі плани і вже через тиждень ми будемо в Україні. 

Коли на запитання, звідки ти, у Сінгапурі кажеш: Україна, то одразу ж мова про війну...

Ще років 8 тому Україну знали, як батьківщину боксерів Кличко та футболіста Шевченка.

Тетяна, 33 роки, медіаменеджер, Український Клуб в Сінгапурі:

Три роки тому мій чоловік отримав дуже цікаву пропозицію по роботі від великого міжнародного банку в Сінгапурі. На той час ми жили в Дніпропетровську. Будували свою кар'єру. Він працював програмістом, я – менеджером по персоналу в сфері ІТ. Обміркувавши, ми прийняли пропозицію і переїхали з чоловіком та старшим сином до Сінгапуру. Мені довелося залишити свою кар’єру в Україні. На момент переїзду мені було 30 років.

В Сінгапурі я не працюю, але є активним членом Українського Клубу. Інколи приймаю пропозиції по роботі в якості фотомоделі як фрілансер.

Такі сім’ї, як ми, в Сінгапурі належать до групи "іноземці", які мають інші соціальні гарантії, ніж громадяни Сінгапуру. Всі наші соціальні гарантії безпосередньо залежать від умов, які були запропоновані работодавцем. В нашому випадку, ми застраховані работодавцем чоловіка. Страховка покриває тільки госпіталізацію. 

Якщо чоловік втратить місце роботи, то протягом двох місяців він повинен знайти нову роботу чи виїхати з країни, відповідно і ми з ним. 

Отримати місце в місцевій державній школі дуже важко для іноземців, тому що в приоритеті громадяни. Це доволі справедливо по відношенню до громадян, але іноземцям від цього не легше.

Є можливість навчатися в міжнародних школах, але це дуже дорого (приблизно $20.000 – $40.000 в рік). Іноді работодавець бере на себе оплату міжнародної школи та оренди житла. Це називається – експатський пакет. Але наразі все менше і менше компаній надають таку можливість.

В клініках іноземці платять найбільше. Тобто всюди, де іноземець стикається з державними устоновами, він платить більше. І це, як на мене, доволі справедлива політика щодо до місевого населення.

Ринок праці тут переповненний, конкуренція висока, але все можливо, якщо дуже хочеш. Треба зазначити, що компанії мають право надавати робочі місця іноземцям після того, як виконали квоту з  працевлаштування для громадян країни.

В моєму випадку питання працевлаштування гостро не стояло. Як тільки я приїхала до Сінгапуру, влаштувалась адміністратором в Школу Мистецтв на часткову зайнятість тільки для того, щоб адаптуватися та соціалізуватися в Сінгапурі. Трохи згодом я звільнилась для того, щоб  зосередитися на дітях.

Найбільшим враженням для мене в Сінгапурі стала практично абсолютна безпека. Сінгапур – це правова некорупційна держава. 

За три роки життя в Сінгапурі я була тільки один раз в Україні. Це було обумовлено вагітністю і тим, що другий син був ще дуже маленьким. Думаю, далі буду літати кожен рік.

Мої друзі та знайомі з Сінгапура в осносному знають про бойові дії в Україні та про конфлікт з Росією. Але я намагаюсь всіма силами показати Україну з більш позитивних сторін. Збираю друзів на майстер-класи з приготування національних страв чи просто їх пригощаю, знайомлю з української музикою, демонструю національний одяг, розповідаю про широту душі українця і намагаюсь бути достойним обличчям України в Сінгапурі.

Фото: Ukrainian Club in Singapore та worldtravel.name

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.