Український перукар розповів, як став бізнесменом у В'єтнамі

Український перукар Дмитро Гучко, який свого часу робив зачіску Роналду, вже три роки живе у В’єтнамі. Тут він встиг відкрити і закрити декілька салонів, заснував Академію перукарського мистецтва, а також грає у місцевій професійній баскетбольній лізі.

Все почалось із невдалого досвіду - свою першу роботу хлопець покинув майже одразу, пише blog.rabota.ua.

"Тоді на сайті пошуку роботи у В’єтнамі, куди я закинув своє резюме, мене знайшла ще одна компанія і запропонувала відкрити їм салон, - розповідає хлопець. - Все серйозно – салон величезний, 200 квадратних метрів, розташовувався у місцевому популярному бізнес-центрі. Але так склалося, що через рік ми його продали. І потім я вже вирішив відкрити щось своє. Мій перший салон був у невеличкій кімнаті, де я сам колись жив, потім я відкрив інший, вже більший".

За словами Дмитра, у В’єтнамі є спеціальні компанії, які займаються відкриттям бізнесу для іноземців:  самостійно, без знання в’єтнамської (а англійською тут говорять одиниці) – нічого не зробиш.

"Я одну з таких фірм найняв – це найдешевший і найнадійніший варіант, каже Дмитро. - У цілому іноземець має право відкрити якийсь бізнес, якщо у нього є $100 000 на рахунку, якщо немає, – потрібен місцевий партнер. Сума, звісно, може коливатися в залежності від типу бізнесу, навіть міста, де ти хочеш його започаткувати, іноді можна навіть і без партнера обійтися – таких нюансів не десятки, а сотні. Все дуже корумповано і бюрократизовано – самостійно, без допомоги місцевих спеціалістів, це зробити практично неможливо. Точніше – можливо, але це буде нелегально".

Перший салон Дмитро відкрив, пройшовши всі процедури: 4 місяці тільки документи робив, а потім ще стільки ж – перебудовував салон. Другий запрацював вдома - узагалі без документів, навіть вивіски не було. Однак клієнтів все одно було багато, адже спрацювало так зване сарафанне радіо. Уже декілька місяці у В'єтнамі працює перукарська академія, яку відкрив Дмитро.

"Я до цього часу ще роблю необхідні документи на цю академію, - каже Дмитро. - Там все не так просто, бо, виявилося, що треба мати багато дипломів і сертифікатів, пов’язаних саме з освітою і наукою". 

Вартість курсів у академії Дмитро - від $500 до $2000. А стрижка у салоні коштує $25,  фарбування – $40-60 в залежності від довжини волосся. Усі клієнти Дмитра - переважно експати з Австралії, Англії, Іспанії, Німеччини. В середньому до салону приходять 10-12 клієнтів в день.
 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.