Як отримати посвідку на проживання в Польщі: досвід українця

Тижневик «Polityka» на своїй веб-сторінці публікує лист українського студента Олександра Перевертова. Той розповідає про бюрократичні процедури отримання посвідки на проживання в Польщі. Українець пише, що в країні над Віслою мало хто розуміє, через що треба пройти, щоб отримати відповідну карту. Про це пише Простір.

«Вважаєте, що достатньо прочитати інформацію на веб-сайті Управління у справах іноземців? Безумовно ні. Там багато інформації, але іноді нічого не ясно. Невідомо, скільки треба мати ксерокопій документів, не ясно, як треба заповнити подання, більше того, деякі умови важко дотримуватись, особливо студентові», — говориться в листі.

Наприклад, на банківському рахунку іноземець мусить мати 15 тисяч злотих. Олександр розповідає, що ще на початку важко навіть подати документи. Перед управлінням черга формується ще з вечора попереднього дня. Під час очікування буває різне. Звичайно, що можна записатися через телефон або електронну адресу, але там черга на два-три місяці. Другий етап — це зняття відбитків пальців. В відповідне місце так само велика черга, але Олександру посміхнулась фортуна і він зміг записатися через телефон. До слова, дуже багато випадків, коли до управління взагалі важко зателефонувати — або немає з’єднання, або завжди грає мелодія очікування. «Зняття відбитків і коротка розмова з чиновником зайняла 10 хвилин. Клерк проінформував, що багато осіб намагаються отримати вид на проживання, і тому моє подання буде розглядитися більше часу. Також почув, на протягом місяця я отримаю лист з проханням надати додаткові документи. Саме рішення — негативне чи позитивне, отримаю десь за 3 місяці», — 
пише студент. До того часу Олександр не може виїхати з Польщі, а також легально працювати. У тексті говориться, що залишається тільки чекати.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.