Як отримати посвідку на проживання в Польщі: досвід українця

Тижневик «Polityka» на своїй веб-сторінці публікує лист українського студента Олександра Перевертова. Той розповідає про бюрократичні процедури отримання посвідки на проживання в Польщі. Українець пише, що в країні над Віслою мало хто розуміє, через що треба пройти, щоб отримати відповідну карту. Про це пише Простір.

«Вважаєте, що достатньо прочитати інформацію на веб-сайті Управління у справах іноземців? Безумовно ні. Там багато інформації, але іноді нічого не ясно. Невідомо, скільки треба мати ксерокопій документів, не ясно, як треба заповнити подання, більше того, деякі умови важко дотримуватись, особливо студентові», — говориться в листі.

Наприклад, на банківському рахунку іноземець мусить мати 15 тисяч злотих. Олександр розповідає, що ще на початку важко навіть подати документи. Перед управлінням черга формується ще з вечора попереднього дня. Під час очікування буває різне. Звичайно, що можна записатися через телефон або електронну адресу, але там черга на два-три місяці. Другий етап — це зняття відбитків пальців. В відповідне місце так само велика черга, але Олександру посміхнулась фортуна і він зміг записатися через телефон. До слова, дуже багато випадків, коли до управління взагалі важко зателефонувати — або немає з’єднання, або завжди грає мелодія очікування. «Зняття відбитків і коротка розмова з чиновником зайняла 10 хвилин. Клерк проінформував, що багато осіб намагаються отримати вид на проживання, і тому моє подання буде розглядитися більше часу. Також почув, на протягом місяця я отримаю лист з проханням надати додаткові документи. Саме рішення — негативне чи позитивне, отримаю десь за 3 місяці», — 
пише студент. До того часу Олександр не може виїхати з Польщі, а також легально працювати. У тексті говориться, що залишається тільки чекати.

Читайте також:

тема

Колись відомий як «Маленький Париж», Бухарест – столиця Румунії, відома своєю багатою історією, яка зливається з сучасною індивідуальністю.
Ступені освіти в Польщі і Україні дуже відрізняються. Наприклад, навчання на ступені Бакалавра (Studia pierwszego stopnia) в Польщі триває 6 семестрів або 3 роки.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.