"Найчастіше відмовляють тим, хто виготовляє робочу візу", - консул

У найбільшому Консульстві Республіки Польща в Україні цьогоріч видали 336 тисяч 889 віз, третина з них -- робочі

Люди, яких зустрічаємо в чергах за візами, тільки й говорять про те, як правильно зібрати документи, як правильно заповнити анкети, як отримати візу на довший термін, як спіймати вільну дату на подачу документів.

Йдемо до Генерального консула Республіки Польща у Львові Вєслава Мазура, аби поставити йому найпоширеніші візові запитання. Попри те, що на годиннику вже майже 12.00, черга під Консульством, що сформувалась ще вдосвіта, не розходиться.

- Пане Вєславе, а які справи намагаються вирішити люди, які приходять до Консульства та формують такі великі черги?

- У цій черзі, яку ви бачили -- люди, що очікують на прийом до чергового консула. Вони потребують вирішити найрізноманітніші візові запитання. Працюємо зараз над тим, щоб більшість таких візових запитань можна було вирішити через візові центри. Так зможемо зменшити черги, а також збільшити кількість виданих віз,
бо консулів, що обслуговують громадян, зможемо долучити до візового процесу.

Одразу ж наведу деякі цифри. У період із січня по жовтень 2014-го року ми видали громадянам України 303 826 віз, а в аналогічний період цього року -- набагато більше, 336 889! Кількість охочих отримати польську візу зростає. Для того, аби справитись із цим попитом, ми, як я вже казав, намагаємось максимально перевести
людей, яким потрібна віза, на обслуговування у візових центрах, щоб більше консулів могли займатися суто винесенням візових рішень.

- Які види віз найбільш поширені?

- Перше місце належить робочим візам, які становлять більше третини всіх виданих віз. А далі у цьому рейтингу - візи для приватних відвідин, культурні та бізнес-візи. Замикає перелік найпопулярніших віз туристична категорія.

- Сьогодні дуже важко призначити дату для подачі документів на
візу. Що робити у випадку, коли їхати до Польщі треба терміново,
а вільних дат немає?

- Наголошу одразу: не можна просто так прийти за візою до консульства. Однак, якщо є вагома термінова причина, то ми можемо посприяти у тому, щоб прийняти людину поза чергою. Ідеться про такі ситуації, коли людині потрібне негайне лікування у Польщі, або вона їде відвідати важкохворого родича, чи їде на похорон.

До слова, повідомити про таку ситуацію можна з допомогою електронного листа, можете зателефонувати до Консульства або ж прийти.

- Як часто оновлюються дати для реєстрації на подачу документів?

- Раз на 10-14 днів ми надаємо доступ до кількадесяти вільних місць на реєстрацію.

- Чи знаєте про те, що в Інтернеті є оголошення, де пропонують продати дату для подачі документів?

- Так. Це, на жаль, правда. Як тільки ми відкриваємо нові терміни для реєстрації, вони швидко зникають. Очевидно, що це стається через діяльність хакерів, які за лічені хвилини заповнюють вільні дати. Ми боремось з цим. Скажімо, відмовились
від реєстрації груп. Однак, попри те, що ситуація з такими шахраями сьогодні краща, аніж торік, все ж досі часто хакери попереду нас.

- Перший крок для подачі документів на візу - заповнити візову анкету. Часто люди не знають, як це зробити, якою мовою її заповнювати?

- Головне: свої персональні дані написати латинкою так, аби вони на сто відсотків відповідали тому, як написано у вашому закордонному паспорті. Решту інформації можете заповнювати тою мовою, якою вам зручно. Писати можна і кирилицею, і латинкою. Зрештою, система сама підказує, які рубрики можна заповнити  кирилицею, а які слід заповнювати латинкою.

До слова, оскільки й справді чимало запитань стосуються того, як реєструватись на подачу документів, як заповнювати анкети, ми готуємо відеоролик, у якому все це буде відображено покроково. Його розмістимо на нашому сайті. Там ви зможете почерпнути інформацію і про те, які документи слід подавати для отримання
певного виду візи.

- Одним із нових обов'язкових елементів для отримання візи є довідка про стан рахунку. А якою є мінімальна кількість коштів на добу для перебування у Польщі?

Зверну вашу увагу на те, що якщо у вас є запрошення з Польщі й ви бажаєте отримати національну візу, то довідка про наявність фінансових засобів на подорож до Польщі не є обов'язковою. Адже той, хто вас запрошує, забезпечує ваше перебування. Однак інші правила стосуються віз Шенген. Якщо йдеться, наприклад, про туристичну візу, то ви повинні мати путівку, яка підтверджує оплату туристичної подорожі до Польщі, ваше забезпечення житлом та коштами на проживання.

Якщо ж ви самостійно організовуєте туристичну мандрівку, то слід подати її план, а також підтвердження бронювання та оплати з готелів, де ви будете жити і звісно треба повідомити про наявність коштів. Згідно з законодавством на поїздку до трьох
днів вимагається по 300 польських злотих на кожен день, більше трьох днів -- по 100 злотих на кожен день.

- А якщо я не планую жити в готелі, а, наприклад, у друзів чи знайомих?

Тоді ви повинні мати запрошення від цієї родини. З ним і приходити до візового центру для подачі документів на візу. 

- Чи обов'язковим є бронювання готелю для виготовлення шопінг-візи, яка призначена для закупівельного туризму? 

Так. Бронювати готель потрібно все одно. Перша така віза є одноразовою й видається на сім днів. Наступні можуть бути багаторазові та довготермінові, з терміном дії від шести місяців. Для шопінг-візи вам не потрібні запрошення, туристичні путівки чи маршрути подорожі. Однак повторюсь: бронювати готель треба.

- Більшість українців хочуть мати довготермінову візу. А на що
звертає увагу Консульство, коли видає візу на рік, два чи п'ять
років?

- Головне -- ваша візова історія. Якщо ви уже мали кілька віз Шенген, неодноразово за ними відвідували Польщу, то звісно, що Консульство охоче видасть для вас довготермінову візу. Ми самі зацікавлені в цьому, адже це також зменшить кількість людей у чергах за візами. 

- Чи обов'язково, щоб візова історія стосувалась лише одного виду візи? Принаймні так запевняли у візовому центрі, коли я подавала документи.

- Ні. Необов'язково. Ви можете мати одну туристичину візу, іншу, наприклад, закупівельну, ще іншу -- культурну. Головне, як ви використали візу. Якщо все гаразд, це вже є підставою просити у консульства багаторазову візу. У візовому центрі вам не можуть заборонити просити ту візу, яку ви хочете. Візові центри
уповноважені лише приймати документи, а всі рішення приймає лише
консул.

- А якщо я роблю  візу вперше, наприклад, туристичну, то коли можу розраховувати на багаторазову?

- Перша та друга туристичні візи, зазвичай, короткотермінові, а вже третю ви можете отримати і на два роки.

- Сьогодні популярно, коли українські жінки їдуть народжувати до Польщі, оскільки більше довіряють тамтешній медицині. А як їм
отримати для цього візу?

- Є така категорія віз -- віза на лікування. Якщо маєте документи, які підтверджують, що у вас заплановані пологи у польській лікарні, то приносите їх й отримуєте необхідну візу.

- А у видачі яких віз найчастіше відмовляють? З яких причин?

- Найбільше відмовляють тим, хто хоче отримати робочу візу.  Основна причина -- пред'явлення документів, що містять неправдиву інформацію. Часто відмови стосуються тих осіб, які фігурують в Шенгенській інформаційній системі як такі, що небажані на території країн Шенгену. Потрапляють в такий список порушники
візового режиму. Коли особі відмовлено у візі, то про те, в чому причина, Консульство повідомляє письмово. Якщо ж ви не погоджуєтесь з таким рішенням, то, звісно, можете подати заяву на повторний розгляд вашої справи з аргументами на свою користь.

- Скільки часу розглядають таку апеляцію?

- Тиждень. Однак варто звернути увагу на те, що люди рідко подають заяви на повторний розгляд своїх справ Консульством. Вони усвідомлюють, що подали неправдиву інформацію. Більшість апеляцій завершуються утриманням попереднього рішення. Адже, коли Консульство виносить рішення про відмову у видачі візи, то робить це з вагомих причин.

Щоб не отримати відмову, не слід обманювати Консультсво і хитрувати з документами. Адже коли після відмови через подання фальшивих документів ви подаватимете на візу наступного разу, то до ваших даних буде особливо прискіпливе ставлення. Адже ви підвели нашу довіру. Окрім цього, якщо ви пред'явите документи з фальшивими даними, то вас можуть внести в список осіб небажаних
на території країн Шенгену. 

- А які документи найчастіше фальшують?

Найчастіше це -- фіктивне запрошення на роботу.

- Чи можливо анулювати уже дійсну візу, якщо її термін збігає, а для поїздок потрібна нова?

Так. Щоб розпочати цю процедуру, можна звернутись до візового центру. Написати відповідну заяву з проханням анулювати візу та подати документи на нову візу. Це звична практика.

- Пане Вєславе, і біля Консульства, і біля візового центру  зустрічала спекулянтів, як пропонують допомогти із документами для отримання візи, і навіть посприяти її отримати у разі певних проблем. Чи знаєте про них?

Так. Мені це відомо. Однак Консульство не має впливу на те, що робиться на українських вулицях. Єдине, про що просимо наших відвідувачів -- не платіть цим людям, не користуйтеся послугами шахраїв. Досить уже корупції! Водночас запевняю вас, що ми не співрацюємо з такими спекулянтами. І не будемо. Джерелом таких ситуацій є, зокрема, жива черга до чергового консула, де певні особи продають зайняті завчасно місця. Саме тому ми хочемо обмежити функцію чергового консула, аби в цих чергах не народжувались такі корупційні процеси.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.