"У Чехії прийняли найбільше українців-біженців", — експерт

Слово біженець стрімко увійшло у наш буденний лексикон. Адже  чимало українців сьогодні вирушають у Європу, аби отримати там цей статус. Хтось справді втікає від лиха у своїй державі, а хтось просить про притулок, сподіваючись на більш заможне життя.
                                                  
"Юридичне значення слова біженець пояснює Конвенція ООН про статус біженців 1951 року, - каже СВІТ.UA Євген Захаров, голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини. -- Згідно з нею, це людина, яка змушена втікати з країни свого громадянства через загрозу переслідування, загрозу для життя у рідній державі".

-- Яка процедура отримання цього статусу?

-- Процедура однакова для різних країн світу. Перше, що повинна зробити людина, яка просить про прихисток: подати заяву до відповідного державного органу, який опікується мігрантами. У цій установі треба розповісти, чому хочете отримати статус біженця та що змусило вас покинути свою країну. Після такого інтерв'ю усе,
що ви розказали, ретельно перевірятимуть працівники агенції з питань мігрантів.

До речі, ті, хто планує звертатись до служби після того, як уже прожив за кордоном тривалий час, скоріше всього отримають відмову у розгляді заяви. За статусом біженця людина повинна звертатись одразу ж, коли приїхала до чужої країни.

-- Скільки часу може тривати така перевірка та розгляд заяви?

-- Зазвичай, до року. У цей час людина живе в притулку для біженців, де їй забезпечують усе необхідне: і їжу, і нічліг.  

-- Якщо в отриманні статусу біженця відмовили, чи є можливість апелювати?

-- Так. Можна подавати до суду. Однак, якщо програє справу в усіх інстанціях, то їй залишається або повертатись додому або просити про такий статус в іншій країні.

-- А як держава піклується про тих, кому такий статус вже надала?

-- У більшості країн світу надають матеріальну допомогу, якої вистачає на оренду житла та храчування. Однак таке фінансування триває не постійно, ясна річ. У США, до прикладу, лише чотири місяці.

Тому біженцю варто шукати роботу. Для тих, хто не знає мови, організовують безкоштовні курси з її вивчення. Часом буває, що людині шукають роботу за її фахом. Однак не всі, до прикладу, українські дипломи визнають у світі. 

-- Які країни світу найбільш відкриті для біженців?

-- Завжди відкритими були Сполучені Штати Америки. Приймають активно, але менше, ніж США і країни Скандинавії. А от українців найбільше прихистили в Чехії. У часи правління Януковича дуже багато наших громадян отримали статус біженця саме там.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.