Поляків закликали ставитися до українців як до рівних

23 Листопад, 2018 - 14:58

У прес-центрі PAP відбулася прес-конференція, під час якої була представлена соціальна кампанія “Партнерство та працевлаштування”, що проводиться Польсько-українською господарчою палатою (ПУГП). Основною метою кампанії є боротьба з патологіями на ринку працевлаштування українців у Польщі, боротьба зі стереотипами, пов’язаними з міграцією, а також допомога і підтримка адаптації працівників з України, які заповнюють нішу на польському ринку праці. Про це пишуть на офіційному сайті Польсько-української господарчої палати.

Як зазначив віце-президент ПУГП Анджей Дрозд, за даними досліджень, проведених ПУГП в серпні поточного року, 83% компаній вибирають працевлаштування іноземців у зв’язку з відсутністю працівників необхідних кваліфікацій, 77% роботодавців не вдалося вчасно працевлаштувати іноземців через складні процедури працевлаштування, в результаті чого 29% компаній втратили замовлення або контракти.


Між тим, у Німеччині був узгоджений проект змін до Закону про імміграцію, який полегшує доступ іноземців з-за меж ЄС до німецького ринку праці. У грудні розпочнеться законодавчий процес оновленого закону, і вже на початку року нові правила можуть набути чинності. На думку голови комітету ПУГП з питань міграції та працевлаштування Павла Кулаги, це може призвести до відтоку з Польщі кількох сотень тисяч найцінніших українських фахівців: „Звичайно, зменшаться надходження до бюджету. Українські працівники також складають велику групу споживачів, які щодня сприяють зростанню нашого ВВП”. За даними дослідження, проведеного Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування, працювати в Польщі хоче 26% українців, у Німеччині – 37%.

Президент асоціації Василь Воскобойник зазначив, що в ситуації, яка склалася у 2014 році, Польща була єдиною європейською країною, що відкрилась для працівників з України, запровадивши систему заяв, однак тепер цього недостатньо: “Потрібна маркетингова кампанія, яка б показувала сильні сторони Польщі як країни безпечного заробітку”.

На думку Вітольда Клауса, голови Товариство юридичної допомоги, партнера кампанії “Партнерство та працевлаштування”, необхідно змінити всю систему, поставивши на її гнучкість, довіру до мігрантів і роботодавців, легальність праці. „Ми повинні брати до уваги те, що мігранти з України – це не лише робоча сила. Ми думаємо про іноземців у контексті працівників, а не в контексті людей, які мають свої потреби, свої сім’ї, які хочуть тут осісти і або заробити й повернутися на батьківщину, або будувати своє життя в новій державі”, – підкреслив експерт. Як основні інструменти підтримки й інтеграції українців у Польщі ПУГП і партнери кампанії готують гарячу лінію з юридичними консультаціями для працівників з України та платформу partnerstwo.info для роботодавців, працівників з України, а також організацій, пов’язаних з міграційними питаннями.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.