Польщі загрожує економічний колапс через втрату українських заробітчан

8 Листопад, 2018 - 16:54

Відтік працівників з України на Захід є справжньою загрозою для польської економіки. Динаміка зростання польської економіки може зменшитися на третину. Польща може втратити 1,6% ВВП, при тому, що динаміка зростання ВВП становить 5%. Про це повідомляється у заяві Об’єднання підприємців і роботодавців (ZPP), опублікованій на сайті організації, пише polradio.pl.

За словами ZPP, Польща стоїть перед справжніми клопотами, пов’язаними з ризиком великого сповільнення економічного розвитку, до якого може призвести відтік понад 500 тис. українських працівників на захід Європи.

У своїй заяві об’єднання звернуло увагу на те, що динаміка трудової імміграції до Польщі зі східного напрямку дуже зменшилася.

«За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політки, у першому півріччі 2018 року зареєстровано на 13% менше заяв про намір доручити виконання роботи іноземцеві, ніж попереднього року, що є відхиленням від тенденції останніх декількох років, тобто насправді постійного збільшення числа зареєстрованих заяв», - зауважили в ZPP.

Польські підприємці та роботодавці підкреслили, що до відкриття свого ринку для працівників з-за меж Євросоюзу готується Німеччина. «Німецький уряд хоче збільшити потік кваліфікованої робочої сили і адаптувати його до потреб ринку праці, головним завданням у чому є забезпечення працівників з професійною освітою», - відзначила Катажина Нємийська із ZPP.

«Німці, завдяки швидкій та простій процедурі, мають визнавати кваліфікації, отримані за межами ЄС, а також проводити широку рекламну кампанію із заохоченням працювати у них та пропонувати підтримку у вивченні німецької мови», - додала вона.

В організації наголосили, що реалізація німцями плану відкриття ринку праці вплине на польську економіку. На думку об’єднання, це може призвести до переїзду великої частини працівників з України, котрі перебувають у Польщі, на Захід.

На переконання експертів Об’єднання підприємців і роботодавців, уникнення відтоку працівників можливе завдяки «створенню єдиної міграційної політики, спрямованої, значною мірою, на розсудливе поглинання трудових іммігрантів з перевірених напрямків».

«Від 2016 року ми пропонуємо створення спільної міграційної політики, що передбачає максимально спрощену процедуру працевлаштування громадян України та інших народів, представники яких вже нині працюють у Польщі і збільшують польський ВВП», - звернув увагу Якуб Біньковський із ZPP.

На його думку, потрібно створити прозорий шлях для отримання дозволу на постійне перебування, а потім – громадянства для іммігрантів з-за східного кордону.

За підрахунками Національної ради з питань населення, до 2050 року Польща повинна прийняти 5 млн трудових іммігрантів, аби зберегти попередні темпи економічного розвитку.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.