В одній з найкомфортніших країн Європи назріває криза на ринку нерухомості

20 Грудень, 2017 - 15:28

Великі агентства визнають, що ринок нерухомості в Естонії перегрітий, але небезпеки обвалу наразі немає, пише СВІТUA з посиланням на delfi.ee.

За словами аналітика Uus Maa Рісто Вяхі, час зростання цін на квартири минув й далі буде спостерігати більш рівний темп. 

"Тим не менш, в цьому видимому спокої існують деякі подразники, на які не можна не звертати уваги. 2018 року ми будемо більше говорити про робочу силу, її нестачу та зростання ціни на будівництво", - зазначив він.

За словами експерта, це може призвести до зростання кінцевих цін на об'єкти, які продаються, що, однак, може виявитися не по кишені потенційним покупцям. 

"У стані загальної ейфорії ми забули, що Естонія дося лишається країною, яка розвивається і в якій справи з рівнем життя йдуть так, як йдуть", - додає Рісто.

За словами партнера Pindi Kinnisvara Пєепа Соомана, вже зараз є об'єкти, які відчувають ускладнення. 

"Загалом таких будинків, де було б продано лише кілька квартир, немає, але є будівлі, в яких не продано половину а то й більше. Це дорожча частина ринку, де покупців мало. Покупець не дурень. Особливо той покупець, який набуває собі квартиру за півмільйона"- говорить він, відзначаючи, що часто ціна не відповідає якості.

Як Вяхі, так і Сооман більш оптимістично налаштовані щодо новобудов у спальних районах.

Та чи очікувати все ж таки на вибух? 

"Питання не у вибусі, а в тому, що дефіцит робочої сили в одному секторі в якийсь момент почне впливати на інші галузі. Якщо зростання цін продовжиться, то будівельники почнуть зазнавати труднощів з виконанням договорів і "зіскакувати". Також можуть "зіскочити" і замовники, якщо будуть бачити, що будівельникам важко виконувати свої обіцянки", - каже Сооман.

Головне фото: rus.delfi.ee.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:00
Артистка виконувала одну зі своїх пісень, коли несподівано впала. Прибулі на місце медики не змогли її реанімувати
15:50
В результаті катастрофи, за даними міноборони РФ, загинули двоє членів екіпажу
11:40
За останніми даними 65 осіб загинули від вибуху автомобіля поруч із військовою базою в афганському місті Майдані Шахрі, столиці провінції Вардак.
10:40
Сім'я Гона буде подавати апеляцію на рішення суду.
09:40
Колишній гендиректор міжнародної мережі кафе Starbucks Говард Шульц розглядає можливість участі у виборах президента Сполучених Штатів Америки в 2020 році.
09:20
У списках виборців виявили 165-річного чоловіка і 1000 людей за однією адресою.
18:30
ВВП однієї з найбільш економічно розвинутих країн світу показав найгірший за 28 останніх років ріст.
15:30
Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що, серед іншого, призвело до позбавлення України місць у регламентному комітеті, який працює над зняттям санкцій з РФ
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.