У Німеччині відбувся концерт української класичної музики (ВІДЕО)

15 Грудень, 2017 - 10:49

Музика Василя Барвінського, Миколи Леонтовича та Юрія Шамо у виконанні української піаністки з Німеччини Віоліни Петриченко прозвучала на різдвяному концерті, організованому в резиденції посла України в ФРН у межах Року української мови і культури в Німеччині 2017/2018, повідомляє Укрінформ.

Настрій вечора поставив різдвяний цикл Барвінського (1888–1963). Доля композитора зі Львова трагічна: арештований в 1948 році за звинуваченням у шпигунстві і засуджений до 10 років ув'язнення в ГУЛАГу. Крім усього приниження, яке пережив маестро, він змушений був погодитися на публічне спалення всіх його робіт. Твори художника збирали вже після його смерті по крихтах, в різних країнах.

Відео: Ольга Танасійчук.

"Представляти українську музику дуже важливо в Німеччині, в Європі в цілому. Це мій шлях єднання з Батьківщиною", - каже піаністка.

За її словами, необхідність доносити українське музичне мистецтво до європейців вона відчула після Революції Гідності, коли зрозуміла, що практично немає справжніх професійних записів. Так народилася ідея створити альбом, в який увійшли твори Левка Ревуцького, Віктора Косенка, Миколи Колесси, Ігоря та Юрія Шамо - українських класиків XX століття. Він з'явився в Німеччині в 2015 році. Зараз в кожен свій концерт Петриченко обов'язково включає якісь твори співвітчизників.

Крім музичних творів українських майстрів у концерті прозвучала музика Франца Шуберта.

Усі фото: www.ukrinform.ua.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.