У Польщі багатодітну українську сім'ю навмисно довели до злиднів та голоду

11 Грудень, 2017 - 13:23

Уже рік родина чекає на карти постійного проживання в Польщі. Сім’я приїхала з України, має польське коріння і виховує восьмеро прийомних дітей. Чиновник переплутав прізвище, і вже кільканадцять місяців ніхто не може виправити цю елементарну помилку. Ситуація сім’ї погіршується, пише monitor-press.info.

Документ не бреше. Геннадій Дзєжиц – поляк. Із дружиною та вісьма прийомними дітьми він приїхав із України на батьківщину предків. У країну, де Геннадія, як співвітчизника зі сходу, не стосується традиційна польська гостинність.

Євгеній та Алла показують документи, згідно з якими їхні Карти поляка містять помилку. Ім’я та прізвище переплутали місцями. Тому їм і не видали пластикових документів. Як пояснювало Міністерство закордонних справ, система пошкоджена, тому невідомо, коли їм видадуть карту, якщо взагалі видадуть.

«Я не можу отримати дозвіл на постійне проживання. Я чекаю рік і не знаю, скільки ще чекатиму», – переживає Євгеній. Попри це, сім’я приїхала до Польщі. Із вісьма дітьми, четверо з яких мають інвалідність.

Обіду на всіх не вистачає

Наймолодша – 7-річна Вероніка із ДЦП. Дитиною її усиновили з лікарні. Їй потрібна щоденна реабілітація, але без згоди на постійне проживання, вона не отримує лікування.

«Неможливо також отримати посвідчення про інвалідність», – додає Алла Дзєжиц.

Також сім’я не може скористатися пільгами на громадський транспорт, соціальною допомогою. Картка великої родини чи програма «500+» – теж не для них.

«Ми не можемо годувати дітей м’ясом, ковбасою чи фруктами», – каже Алла. Банан у нас один, його отримує Вероніка. Домашнього обіду не буде, його не вистачить усім. На щастя, є шкільні, їх оплачує влада Гданська. Тому Глорія, Дарія, Богдан і Федір інколи їдять наперед.

«Я завжди намагаюся допомогти, чим можу», – запевняє Глорія Дзєжиц. Євгеній, її батько, працює механіком, має дозвіл на роботу. Йому простіше поремонтувати автомобіль, ніж владі виправити адміністративну помилку. «Вони нас ігнорують», – зазначає Алла Дзєжиц.

Чиновницьке зволікання

Управління з питань іноземців у Поморському воєводстві обіцяло, що вирішить питання протягом місяця. Це було в березні.

Уже грудень. Коли справою зацікавилися «Fakty» «TVN», усі схаменулися. «Сьогодні (7 грудня) ми запросимо Дзєжица на розмову, яка є обов’язковим елементом реєстрації постійного місця проживання», – запевнила Катажина Барановіч, керівниця відділу легалізації перебування іноземців Поморської воєводської адміністрації у Гданську.

Поки що вони живуть удесятьох за 1500 злотих. До березня мешкають у квартирі друзів. Допомагає також невелика релігійна спільнота, до якої належать. Це неймовірно, але вони якось живуть і захотіли всиновити сиріт із вулиці.

«Потрібно бути абсолютно черствим, щоб назвати це заробітком. Це має бути покликанням», – запевняє Анна Білецька із Церкви християн євангелістів.

Попри це, родина польського походження з України не приховує скромності. «Біологічна дитина народжується із лона, прийомна – із серця», – додає Алла.

Лишається запитання, чи Польща прийме таку родину.

***

Особи, що хочуть допомогти родині Дзєжиців, можуть звернутися до християнської спільноти, яка допомагає родині. Контактні дані: Анна Білецька, тел.: 506 898 089, e-mail: abilecka@swietylukasz.pl.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

22:38
Письменник Стен Лі "дав життя" безлічі найвідоміших супергероїв.
21:59
Запропонований Францією документ під назвою "Париж закликає до довіри і безпеки в кіберпросторі" підписали 50 держав.
18:40
Бойовики обстріляли ракетами південну частину Ізраїлю.
18:11
Євровалюта відносно долара торгується на світових ринках нижче $1,13. Вперше за понад рік.
16:11
Через лісові пожежі голівудські зірки втратили будинки, які були розташовані на пляжному курорті Малібу.
15:21
Інформацію про австрійського полковника, який шпигував на Росію, Відню могли передати спецслужби Великої Британії з метою змінити ставлення Австрії до Москви.
13:25
Естонець придбав виставковий екземпляр BMW майже за чотири мільйони гривень, а авто практично розвалилося
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.