На іноземців у Польщі чекають радикальні зміни

7 Грудень, 2017 - 19:06

Уточнення реєстраційних(meldunkowych) процедур для іноземців, а також збереження реєстраційного обов’язку для самих поляків і запровадження від 1 січня 2018 року можливості реєстрації через Інтернет — це головна мета урядового закону, котрий на цьому тижні підписав Президент Польщі Анджей Дуда, пише nashapolsha.

Підготовлена Міністерством Внутрішніх справ і Адміністрації постанова передбачає відмову від запланованої раніше на 1 січня 2018 року скасування обов’язкової реєстрації. У міністерстві внутрішніх справ і адміністрації наголошують, що інститут прописки необхідний з огляду на те, що база даних про місце проживання має ключове значення для реалізації між іншим виборчого права, реалізації завдань із соціального страхування, у тому числі виплати пенсій, соціальної опіки, соціального страхування.

Також знання про кількість і структуру мешканців отриманих згідно з даними, що подаються при реєстрації мають суттєве значення для дошкільної освіти, місць у школах, планування шкільних округів. Інформація про кількість мешканців впливає також на обрахування кількості депутатів, а також має суттєве значення в контексті проведення локальних референдумів. Метою Закону водночас є й впорядкування та уточнення деяких приписів пов’язаних із наданням номеру PESEL іноземцям. Після запровадження змін його мають отримувати всі іноземці, що реєструються на постійне чи тимчасове проживання (pobyt stały lub czasowy) на території Польщі.

“Ефектом від запропонованих змін буде накопичення інформації про всіх іноземців, які перебуватимуть на теренах Польщі, не зважаючи на час проживання (постійний чи тимчасовий), в центральному реєстрі PESEL” – значено у пояснювальній записці до закону.

Запропоновані також зміни у реєстраційному формулярі, що дозволить реєстрацію на постійне проживання і одночасно скасування реєстрації тимчасового проживання, так само і на реєстрацію на проживання тимчасове з одночасним скасуванням реєстрації постійного проживання, з використанням єдиного формуляра. Запроваджена також можливість подати всі необхідні документи для реєстрації в електронній формі, без необхідності особистого візиту в відповідні структури.

Нові приписи також допускають можливість долучати скан документів у випадку, коли реєстрація проходить в електронній формі, а внескодавець не може отримати необхідні документи до прикладу юридичної підстави володіння квартирою (tytułu prawnego do lokalu), у вигляді електронного документа.

Нагадаємо, на початку листопада за відповідні зміни проголосували депутати польського сейму. Для довідки: З 1 березня 2015 року уряд Польщі обмежив видачу ідентифікаційних номерів PESEL для іноземців, які постійно не проживають на території РП. Тому отримати його без правової підстави можуть тільки особи, які мають дозвіл на проживання або власники Карти резидента ЄС.

Якщо у Вас немає вищезгаданих документів, отримати номер PESEL усе таки можна. Для прикладу скориставшись такою правовою підставою, як отримання сертифікату польського електронного підпису ePUAP. Документ використовується при подачі заяв, клопотань та іншому спілкуванні з управліннями польської публічної адміністрації.
 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:56
В КНР закликають США скасувати ордер на арешт фінансового директора Huawei.
07:22
Ним стала Олександра Хичій.
22:46
Явка на перші позачергові парламентські вибори у Вірменії станом на 20:00 склала 48,63%.
21:27
В Ірані затримали співробітницю Університету Мельбурна, Австралія, за нібито спробу проникнути в іранські установи.
20:41
Потужний шторм в регіоні, який призвів до пошкодження ліній електропередач.
20:37
Президент Франції Еммануель Макрон на початку наступного тижня звернеться до народу у зв'язку із масовими антиурядовими протестами та сутичками.
20:24
Сьогодні тисячі людей з банерами та прапорами вийшли на мітинг у Лондоні на підтримку виходу Великої Британії з Європейського союзу.
19:44
Британець Чарлі Роулі втрачає зір, має проблеми з серцем і переніс кілька інфарктів
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.