Українські заробітчани у 2018 зможуть отримувати значно більше

7 Грудень, 2017 - 13:13

Промисловість, транспорт, будівництво та сучасні бізнес-послуги - у цих галузях зростання буде найбільшим. Близько 43%  роботодавці заявляють, що в найближчі шість місяців підвищать заробітну плату своїм співробітникам, пише yavp.pl.

Аналіз, проведений дослідницьким інститутом "Randstad" (пол. Instytut Badawczy Randstad), свідчить про те, що 43 % польських компаній мають намір збільшити заробітну плату протягом перших 6 місяців нового року. При цьому, показники збільшення кількості нових робочих місць є набагато слабшими.

Кому можна розраховувати на підвищення?

Зростання заробітної плати вже в перші місяці 2018 року можуть очікувати працівники в сфері транспорту та логістики. 54% фірм заявили, що запланували підвищення оплати праці в цій галузі.І, нарешті, 45% компаній, що займаються аутсорсінгом та надають бізнес-послуги виказали згоду платити вищі зарплати в 2018 році.

Найгірша ситуація у секторі фінансового посередництва

Не скрізь, однак, буде так добре. Згідно з доповіддю  "Randstad",  галузь фінансового посередництва знаходиться в абсолютно іншій ситуації. Про підвищення заявили лише на 18% опитаних фірм. При цьому, аж  6 %  хочуть скоротити видатки на зарплати своїм співробітникам.

“Цього разу найбільшими бенефіціарами планової хвилі зростання винагороджень стануть мешканці сільських районів, якими раніше  роботодавці нехтували”, - пояснює Моніка Гриніжин (пол. Monika Hryniszyn), директор з персоналу та член правління Randstad Polska.

“Компанії, які ще багато років тому прийняли рішення розмістити свої офіси подалі від великих агломерацій з метою скорочення витрат, включаючи заробітну плату, сьогодні вимушені підвищувати зарплати своєму персоналу. Адже зміни на ринку праці призводять до того, що працівники сміливо рухаються від одного роботодавця до іншого в пошуках кращих умов праці та знаходять їх, найчастіше, в компаніях, що розташовані в великих містах.  У провінції не вистачає людей, які б бажали та могли працювати, отже великий відсоток компаній з сільської місцевості прогнозують ріст оплати”, - додала експерт.

Компанії уповільнюють темпи створення нових робочих місць

Тим, хто сподівається знайти роботу в Польщі в перших місяцях 2018 року, доведеться стикнутися з певними складнощами. Лише 31% опитаних компаній заявили про намір набирати нових співробітників. Це показник виявися найнижчим за останні чотири роки.   
 
“Очевидно, що роботодавці розуміють наскільки важко заповнити всі вакантні позиції на підприємствах - зазначає Моніка Гринішин (пол. Monika Hryniszyn). - Крім того, підприємці ретельно прораховують витрати, і не можна виключати, що рекрутація нового персоналу в сучасних умовах, коли з пошуком людей можуть виникати труднощі, виявляється дорожчою, ніж  передбачалося. Тому керівники фірм більше схильні підтримувати свої команди в їх нинішньому складі, мінімізуючи ризики від звільнення своїх співробітників через невдоволення рівнем винагороди”, - зазначає вона.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.