Сусідня країна потерпає від екологічної проблеми

6 Грудень, 2017 - 15:36

Смог у Польщі став справжньою проблемою. У зоні найвищого ризику жителі Кракова, Катовіц і Варшави. У Гдині, Шклярська Порембі і Слупську повітря виявилося найчистішим, пише yavp.pl.

Аналіз даних про смог у Польщі за 2016 рік, зібраних фахівцями Головної інспекції з охорони навколишнього середовища, підтвердив, що для деяких міст країни проблема викиду продуктів горіння залишається критичною. Згідно з дослідженням, в найгіршому становищі опинилися мешканці Кракова. Не набагато краща ситуація і в ряді інших населених пунктів. Катовіце і Варшава також на перших позиціях "смогового" рейтингу.

Результати дослідження, опублікованого на сайті smoglab.pl, демонструють не тільки найбільш забруднені, але «чисті» регіони країни. У список міст з найнижчою середньорічний концентрацією пилу в повітрі увійшли Гдиня, Шклярська Поремба, Слупськ, Бялисток, Ожарув, Тчев і Щецин.

Смог у Польщі screenshot/smoglab.pl

Smog Alarm - це програма, метою якої є не тільки дослідження, але і інформування широкої громадськості про стан забруднення повітря в населених пунктах по всій Польщі. Спеціальними приладами вимірюється кількість канцерогенної речовини бензопірену, що потрапляє в повітря в результаті спалювання в печах низькоякісного палива. За нормами, встановленими екологами, середньорічна концентрація пилу в навколишньому середовищі не повинна перевищувати 40 мікрограмів на кубічний метр повітря.

У список міст Польщі, де був перевищений допустимий рівень в 40 мкг/ м3, потрапили не тільки великі агломерації, але й зовсім маленькі населені пункти з кількістю мешканців, що не перевищує 2 тис осіб.

Польща вже багато років є країною з найвищим рівнем забруднення повітря в Європейському Союзі. Найбільш високу денну концентрацію сажі - 83,93 мкг/м3 - фіксували з 18 по 24 січня 2016 року у Новій-Руді.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:59
Ідея купити лотерейний квиток у неї виникла після того, як один із клієнтівзалишив їй щедрі чайові.
17:51
26-річний Марк Перес вчинив підпал на грунті ненависті.
17:23
Минулого тижня вартість нафти знизилася на 4%, пише Експрес-онлайн. Цей тренд спостерігаємо і надалі. За останню добу нафта марки Brent подешевшала ще на 1,73% – до $78,98, опустившись нижче від психологічної позначки 80 доларів за барель.
16:20
У Страсбурзі попередили: якщо Москва не відновить платежів до літа наступного року, то взагалі може опинитися за бортом організації.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.