Мешканці Німеччини мусять кардинально змінити свої будинки, щоб не мати проблем із Законом

4 Грудень, 2017 - 20:36

Згідно з німецьким законодавством, термін служби камінних печей, вироблених понад тридцять років тому, закінчується в кінці 2017 року,  пише germania.one.

На сьогоднішній день в Німеччині налічується близько п'ятнадцяти мільйонів кахельних і чавунних печей, відкритих і закритих камінів. Основна проблема цих пристроїв полягає в великій кількості виділяється пилу, що представляє загрозу для здоров'я.

Законні підстави

Для значного зниження допустимих значень домішок, що викидаються в атмосферу камінами і печами, в 2010 році був прийнятий відповідний федеральний закон про захист навколишнього середовища від шкідливого впливу.

Відповідно до положень закону, камінні печі (Kaminöfen), випущені раніше 1984 года, необхідно модернізувати за допомогою спеціальних фільтрів або зробити заміну на сучасні пристрої, або ж вивести з експлуатації до 31 грудня 2017 року.

Допустима шкідливість

За словами представника Промислового союзу виробників побутової, опалювальної та кухонної техніки (HKI) Рольфа Хайн, рівень викидів шкідливих речовин у моделей нового покоління на 85% нижче, ніж у старих.

Для печей, вироблених до 2010 року, закон допускає не більше 4 грамів окису вуглецю і 0,15 грамів пилу на кубічний метр. Пристрої, виготовлені в період з 2010 до 2014 років дана норма становить 2 гр. окису вуглецю і 0,075 гр. пилу, а після 2015 року - відповідно 1,25 гр. і 0,04 гр.

Моделі печей

Прес-секретар Федерального союзу німецьких сажотрусів Стефан Лангер каже про те, що три роки тому закінчився термін служби камінних печей, встановлених до 1974 року. В кінця 2020 закон торкнеться моделей, вироблених в період з 1985 по 1994 роки, а в 2024 буде необхідна модернізація або заміна печей, випущених з 1995 року до кінця березня 2010 року. Виняток становлять лише моделі камінів і кухонних печей, виготовлених до 1950 року.

Дата виготовлення повинна бути вказана на виробі. Для вимірювання кількості шкідливих викидів в атмосферу слід звернутися у відповідну службу. Крім того, за словами Рольфа Хайн, існує база даних HKI:  cert.hki-online.de

Думка експертів

Багато фахівців ставляться досить скептично до модернізації старих печей і не рекомендують оснащувати їх фільтрами. Вартість комплектів дооснащення досягає близько 1000 євро, в той час як найдешевшу нову піч можна придбати за 500-600. До того ж в деяких моделях тридцятирічної давності технологія спалювання така, що фільтри не завжди можуть забезпечити допустимий рівень оксиду вуглецю. Здебільшого експерти радять все ж задуматися про заміну, яка має і економічний сенс, оскільки сучасні технології припускають значно меншу витрату палива.

Домовласникам порушили закон загрожує штраф до 50.000 євро.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.