До якої розвиненої країни іммігрувати майже неможливо

23 Листопад, 2017 - 15:17

Японський уряд не хоче пом'якшувати імміграційні правила, незважаючи на старіння і скорочення населення країни. Держава погоджується приймати лише чітко визначені категорії трудових мігрантів і молодь, але не біженців, пише immigrant.today.

Японський уряд не хоче пускати велику кількість іноземців в країну. І тільки старіння населення змушує Японію на деякі послаблення для трудових іммігрантів потрібної кваліфікації, але не для біженців.

20 листопада 2017 року під час дебатів в парламенті Японії прем'єр-міністр Сіндзо Абе заявив, що його адміністрація не має "жодного наміру" послаблення суворої імміграційної політики країни, незважаючи на попередження про старіння населення і скорочення його чисельності.

Абе сказав, що існує певні обгрунтовані причини для залучення іноземних робітників «там, де вони дійсно необхідні», щоб «зберегти економіку та інфраструктуру Японії стійкою». Але в той же час його позиція непохитна в своєму протистоянні будь-яким спробам реформувати сувору імміграційну політику країни. З 1990-х років робоча сила Японія скоротилася приблизно на 2 млн. осіб і становить нині 65 млн. людей.

І згідно з офіційними прогнозами до 2050 року чисельність населення катастрофічно скоротиться до трохи більше 40 мільйонів чоловік. Приблизно кожен 5-й в Японії старший 65 років, а рівень народжуваності знаходиться на рекордно низькому рівні.

Небажання Абе пом'якшувати правила для трудящих-мігрантів стикається зі зростаючою критикою в Японії, де менше 2% населення є іноземцями. Наприклад, у Великій Британії число іноземців становить понад 20%. 5 років тому в Японії була введена система, заснована на наборі балів, яка «сприяла впровадженню висококваліфікованих іноземних фахівців».

І японська влада чітко визначили, хто потрапляє в цю категорію: хто бере участь в академічних дослідженнях, управлінні бізнесом або займаються «спеціалізованої / технічною діяльністю». Для них визначено пільговий імміграційний режим, що відкриває доступ до ринку робочих місць.

Інші фактори, які діють на користь заявника - це молодий вік, високий дохід і здатність говорити по-японськи. Однак біженців Японія взагалі не вітає. У першій половині 2017 року Японія прийняла тільки трьох прохачів притулку. За попередній рік їх було лише 28. Уряд стверджує, що Японія проявляє велику обережність щодо імміграції, оскільки багато її громадян пишаються своєю культурною та етнічною однорідністю. 


 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

16:28
Дружина спадкоємця британського престолу Чарльза Каміла зажадала розлучення.
16:08
Із Піднебесної надійшов перший тривожний "дзвіночок". Китайська економіка пожинає перші наслідки від торговельної війни зі США, пише Експрес-онлайн.
15:20
26-річна дівчина давно ввірвалася у світову еліту карате і штампує перемоги ' одну за одною. Цієї красивої білявки суперниці відверто бояться.
13:12
Суд заявив, що онлайн-видання публікувало образливий контент.
12:58
В МЗС зазначили, що позицію Росії «неодноразово роз'яснювали».
10:28
Відповідну заяву зробив держсекретар Майк Помпео
08:13
Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.