Музей на честь видатної українки постане у Франції

21 Листопад, 2017 - 16:12

У Франції в передмісті Парижа відкриють музей Анни Ярославни. Його розмістять у приміщенні української церкви Бориса та Гліба в містечку Санлісі, повідомляє Укрінформ.

"Санліс - дуже цікаве місце, адже лиш уявіть, що цими вуличками ходила колись Анна Ярославівна. Завдяки старанням громади тут є українська церква, вона була придбана у 2013 році. Значення цієї події для українців у Франції переоцінити неможливо. Тому дуже символічно, що у приміщенні церкви ми відкриємо музей Анни Ярославівни", - сказав владика Гудзяк.

У свою чергу, під час зустрічі з українською громадою в Санлісі віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе також сказала кілька слів про відкриття музею.

"Стіни - то одна справа, це величезна необхідність, але люди і життя в цих стінах, що вони відновлюють життя в тих стінах, ці можливості та інструменти, і бажання дають можливість далі з тієї перлинки робити щось велике" - відзначила чиновниця.

В межах заходу всі присутні вшанували пам'ять Анни Ярославівни покладанням квітів до її памятника.  

"Насправді, це чутливо-емоційна подія мати можливість покласти квіти до пам’ятника Анни Ярославни, яка пов’язала наші країни: Францію і Україну своєю присутністю тут 1000 років тому", - сказала Климпуш-Цинцадзе після покладання квітів до памятника Анні Київській у Санлісі.

Нагадаємо, Анна Ярославівна переїхала до Санліса із сином в 1060 році після смерті свого чоловіка - французького короля Генріха І. Вона проживала в місті до кінця життя, тут була похована після смерті.

Усі фото: www.ukrinform.ua.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.