Правила користування велосипедними доріжками в Німеччині

13 Листопад, 2017 - 12:04

У німецьких містах з'являється все більше доріжок для велосипедистів. Для більшості людей це позитивна новина. Проте часто через інциденти на цих доріжках виникають сварки та непорозуміння, адже мало хто знає про правила руху, які на них діють, пише СВІТUA з посиланням на germania.one.

Роздратовані водії автомобілів зляться на велосипедистів, які займають всі доріжки, а ті,  в свою чергу, зляться через те, що на території для велосипедів припарковано так багато машин.

Чи дозволено автомобілістам їздити смугами для велосипедистів?

Велосипедні доріжки призначені в першу чергу для велосипедистів. Згідно з правилами дорожнього руху подібні смуги руху відзначені спеціальним дорожнім знаком із зображенням білого велосипеда на тлі блакитного кола. Під зображення написано "Велосипедна доріжка", також на самій смузі є зображення велосипеда.

Виняток: якщо є додатковий знак "Рух автотранспорту дозволено", тоді автомобілі та інші транспортні засоби також можуть їздити цією смугою.

На які правила варто звернути увагу?

На велосипедних доріжках саме велосипедисти мають пріоритет перед водіями інших транспортних засобів. Максимальна дозволена тут швидкість - 30 кілометрів на годину.

Правила обгону діють такі ж, як і на будь-який іншій проїжджій частині - обгін має відбуватися з ліва направо. Таким чином, автомобіль, який їде праворуч, має право здійснити обгін велосипедиста.

На велосипедній доріжці велосипедисти мають право їхати поряд, навіть якщо через це автомобіль не зможе  обігнати їх. Але на практиці їхати поряд велосипедистам можна лише в тому випадку, якщо це не завадить іншим учасникам дорожнього руху.

Люди, які катаються на роликах, також можуть користуватися велосипедною доріжкою, якщо це передбачено відповідним знаком.

Головне фото: germania.one.

Реклама

Читайте також:

тема

Початок міграції до Об'єднаних Арабських Еміратів закладено наприкінці 1980-х років, коли в країну почали запрошувати спортивних фахівців з Радянського Союзу.
Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.