Популярна курортна країна пропонує вигідне працевлаштування

12 Листопад, 2017 - 22:51

Кіпр – цікавий і в той же час трохи екзотичний варіант для працевлаштування в Європі. Традиційно цей острів розглядається як туристичний напрямок, проте бажаючі знайти роботу також можуть спробувати щастя на Кіпрі, пише hyser.

Кіпр – невелика острівна держава, розташована в Середземному морі. Він знаходиться неподалік від Туреччини, Єгипту та Сирії. На Кіпрі проживає близько 1,2 млн осіб.

Історично склалося так, що острів розділений на кілька частин. Південну населяють греки-кіпріоти, північну - турки-кіпріоти. Живуть на острові і представники інших національностей. Офіційними мовами є грецький і турецький, при цьому більшість кіпріотів знає англійську.

Оскільки Кіпр щорічно вабить велика кількість мандрівників, знайти роботу тут найпростіше в туристичній галузі і сфері послуг. У 2004 році Кіпр став членом Євросоюзу, а в 2008 році вступив в єврозону.

Як і сусідня Греція, Кіпр важко пережив глобальну фінансову кризу 2008-2009 року. І хоча економіка країни повернулася до зростання, уряд все ще потребує підтримки міжнародних кредиторів.

У минулому році ВВП Кіпру виріс на 2,8%, проте в економіці залишається ряд невирішених проблем. Наприклад, високе безробіття на рівні 12%, яка створює додаткову конкуренцію в боротьбі за престижну роботу.

Особливості працевлаштування на Кіпрі

Для легального працевлаштування на Кіпрі українцям, як і громадянам інших країн СНД, необхідно попередньо знайти роботодавця і укласти з ним трудовий договір. Після цього потрібно отримати дозвіл на роботу і відкрити робочу візу.

Зазвичай отриманням дозволу на працевлаштування іноземного фахівця займається місцева компанія, яка кличе його до себе. Для цього потрібно подати спеціальну заяву разом зі списком необхідних документів в Департамент реєстрації актів цивільного стану та міграції або відділення у справах іноземців та імміграції місцевої поліції.

Щоб отримати дозвіл на роботу на Кіпрі, потрібні такі документи:

 • заяву встановленої форми;
 • копія закордонного паспорта;
 • копія трудового договору з печаткою Міністерства праці та соціального страхування Кіпру;
 • медична страховка;
 • довідка про відсутність судимості;

підтвердження фінансової забезпеченості для проживання на перших порах (мінімум  350-950 євро  на рахунку);

квитанція про оплату державного збору за подачу заявки.

Після отримання дозволу на роботу необхідно зайнятися оформленням робочої візи. Для цього потрібно подати наступний пакет документів:

 • закордонний паспорт, а також його колишній екземпляр;
 • заповнену анкету;
 • 2-4 фото;
 • копію та оригінал документа про дозвіл на місце роботи;
 • офіційний лист від роботодавця;
 • відомості про посаду, одержуваного прибутку, а також присутніх заощадженнях заявника.

Відзначимо, що це список основних документів. Будьте готові до того, що в Консульстві Кіпру вас попросять надати додаткові папери.

Місцеве законодавство передбачає можливість оформлення різних типів робочих віз. Тут все залежить від виду професійної діяльності іноземного фахівця - самозайнятість або найману працю. Як правило, для роботи на Кіпрі потрібно оформити робочу візу категорії Е, хоча існують варіанти від А до F.

Спочатку дозвіл на працевлаштування видають на рік з правом пролонгації. Протягом восьми днів після приїзду на острів потрібно подати заяву на отримання дозволу на проживання, який надають протягом 180 днів.

Для отримання кіпрського громадянства необхідно постійно жити в країні як мінімум 7-8 років. Але деякі іноземці, наприклад, великі інвестори, можуть отримати громадянство за прискореною процедурою.

Щоб працевлаштувати фахівця, який не є громадянином будь-якої з країн ЄС, кіпрська компанія для початку повинна довести, що не змогла знайти претендента на вакансію серед кіпріотів і громадян Євросоюзу. Так що найбільше шансів на працевлаштування на Кіпрі мають представники дефіцитних для місцевого ринку праці професій.

Від іноземних співробітників вимагають наявності належної кваліфікації та досвіду. Необхідно обов'язково знати англійську мову. Великим плюсом буде володіння грецькою або турецьким. Безумовно, успіх працевлаштування багато в чому залежить від вакансії. Але в цілому знайти роботу на Кіпрі можуть як досвідчені фахівці, так і люди без наявності кваліфікації.

Актуальні вакансії і рівень оплати праці

Зараз середня зарплата на Кіпрі становить близько 1600 євро на місяць. Для країн Євросоюзу це вважається середнім рівнем. Наприклад, в Італії або Іспанії платять більше, а жителі Греції або Португалії заробляють менше.

Оскільки економіку Кіпру продовжує лихоманити, тільки в минулому році доходи місцевих жителів знизилися приблизно на 15%. Починаючи з 2012 року в країні встановлена мінімальна зарплата на рівні 874 євро в місяць. Якщо людина протягом 6 місяців пропрацював у одного роботодавця, «мінімалка» автоматично зростає до 924 євро на місяць.

Українцям в першу чергу слід шукати роботу в таких сферах, як IT, інженерія та телекомунікації. Досить велика кількість вакансій для іноземців пропонують в будівництві, торгівлі і промисловості. Хоча останнім часом знайти роботу в цих галузях стало складніше. Кваліфіковані фахівці тут можуть заробляти близько 2 тис. Євро на місяць.

Як показує практика, часто українці працевлаштовуються на Кіпрі в сфері некваліфікованої праці. Наприклад, є хороший шанс знайти роботу в готельному і ресторанному бізнесі. Офіціанти на Кіпрі отримують до 1 тис. Євро, кухарі - до 1,5 тис. Євро. Працевлаштуватися також можуть покоївки, доглядальниці, няні, майстри манікюру, охоронці, вантажники і аніматори.

Здобувачі без знання англійської теж можуть знайти роботу в деяких сферах діяльності, які не передбачають постійного спілкування з іншими людьми. Наприклад, це можуть бути такі професії, як садівник, співробітник служби безпеки або клінінговий персонал в зонах відпочинку.

Вельми популярним варіантом для працевлаштування на Кіпрі є сезонна робота, перш за все в літній період. Наприклад, в цей час відкривається велика кількість вакансій в курортних зонах.

Де шукати роботу на Кіпрі

Спочатку слід налаштовуватися на легальне працевлаштування, так як в противному випадку можна нарватися на штраф і навіть стати жертвою депортації з подальшим довгостроковим забороною в'їзду на територію країни.

Пошук роботи на Кіпрі слід почати з відвідин офіційного сайту державної  служби зайнятості Кіпру . Незважаючи на те, що цей портал перш за все призначений для кіпріотів і громадян ЄС, корисну інформацію тут може знайти кожен претендент, в тому числі щодо ситуації на місцевому ринку праці.

Далі слід пошукати підходящі вакансії на популярних кіпрських порталах для працевлаштування:

careerjet.com

cyprusjobs.com

jobincyprus.com

eurojobs.com

learn4good.com

Також цікаві пропозиції можна знайти на сайтах місцевих друкованих ЗМІ:

Cyprus Mail

Financial Mirror

In Cyprus

Якщо самостійний пошук роботи не увінчався успіхом, можна скористатися послугами посередників. Щоб знайти конкретне кадрове агентство або компанію, відвідайте портал cyprusyellowpages.com . До речі, якщо ви впевнені у своїй кваліфікації, не соромтеся зв'язуватися з потенційним роботодавцем безпосередньо. Головне - використовувати комплексний підхід, поєднуючи різні джерела пошуку роботи.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.