10 маловідомих фактів про сусідню країну

12 Листопад, 2017 - 10:20

Думаєте, знаєте про Польщу все? Можемо посперечатися, що ці факти про країну під біло-червоним прапором стануть для вас відкриттям! Пише Я в Польщі.

43 рази боролися за незалежність

Почнемо з головного. Виявляється, силі духу поляків можна позаздрити: з 1600 по 1945 рік ця країна боролася за свою свободу цілих 43 рази!

Перша Конституція

Поляки першими в Європі та другими в світі прийняли державну конституцію. Дехто пригадає, що українська конституція Пилипа Орлика з'явилася на світ раніше. Так, це правда, але, на жаль, вона так і не була прийнята офіційно.

Карти місяця

Перші в світі карти Місяця створив поляк Ян Хевеліуш (Jan Heweliusz). Польський астроном, конструктор телескопів і спадковий пивовар, який жив у 17 столітті, до того ж, був очільником міста Гданськ. Талановита людина талановита в усьому!

Найбільший замок

Найбільший замок у світі розташований в м. Мальборк, Поморське воєводство. За нагоди, обов'язково відвідайте це місце і замовте екскурсію з аудіогідом. Обіцяємо, не пошкодуєте!

Найдавніший ресторан

Підвал Свидниця у Вроцлаві - найстаріший ресторан у Європі! Він існує з 1275 року і сьогодні там можна випити кухлик пива та спробувати традиційну польську кухню.

Найбільша громада євреїв

Довоєнна єврейська громада в Польщі була найбільшою в Європі. Історія цієї нації на польських землях нараховує понад тисячу років. У ній були й довгі періоди релігійної толерантності, але й також практично повного знищення євреїв, вчинене нацистами під час окупації Польщі.

Перша кінокамера

Першу в світі ручну кінокамеру сконструював поляк Казимир Прушинський (Kazimierz Prószyński). Сталося це в 1909 році. Свій винахід Прушинський назвав аероскоп або автоплеограф, і запатентував його у Франції, a потім у Великобританії.

Найсильніша нація

7 раз звання найсильнішої людини в світі завойовував польський пауерлифтер Маріуш Пудзяновський (Mariusz Pudzianowski). Поляки вважають, що ці перемоги доводять їх право називатися "найсильнішою нацією".

Експорт бурштину

Виявляється, шматочки скам'янілої мільйони років назад смоли, є предметом гордощів Польщі. Адже більшість виробів з бурштину, що продаються в світі, родом саме з Польщі, тому що саме ця країна є найбільшим бурштиновим експортером у світі.

 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

22:38
Письменник Стен Лі "дав життя" безлічі найвідоміших супергероїв.
21:59
Запропонований Францією документ під назвою "Париж закликає до довіри і безпеки в кіберпросторі" підписали 50 держав.
18:40
Бойовики обстріляли ракетами південну частину Ізраїлю.
18:11
Євровалюта відносно долара торгується на світових ринках нижче $1,13. Вперше за понад рік.
16:11
Через лісові пожежі голівудські зірки втратили будинки, які були розташовані на пляжному курорті Малібу.
15:21
Інформацію про австрійського полковника, який шпигував на Росію, Відню могли передати спецслужби Великої Британії з метою змінити ставлення Австрії до Москви.
13:25
Естонець придбав виставковий екземпляр BMW майже за чотири мільйони гривень, а авто практично розвалилося
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.