Українка у США цікавим способом допомагає людям з обмеженими можливостями

10 Листопад, 2017 - 15:46

Українка Олена Стеців-Віллареаль створила одну з найбільш інноваційних інклюзивних майданчиків в США для дітей з порушеннями розвитку. Це улюблене місце відпочинку і розваг безлічі дітей з аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором і в інвалідних колясках, пише invak.info.

Парк, який недавно з'явився в Каліфорнії, на затоці Сан-Франциско, називається «Чарівний міст», або Magical Bridge Playground. Головною його особливістю є те, що він був розроблений не тільки з урахуванням потреб дітей з аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором, а також з бажанням, щоб на майданчик приходили дорослі інваліди та всі здорові діти в тому числі. Це дійсно інклюзивну місце, доступне для всіх.

Ідея створити такий простір з'явилася у Олени Стеців-Віллареаль давно: після того, як її молодшій доньці довго не могли поставити діагноз. Лікарі радили дівчинці більше гойдатися на гойдалках. Але виявилося, що звичайні гойдалки їй не підходять: не вистачає сили в руках і верхній частині тіла, щоб розгойдуватися. Це стало стартом створення цілого парку!

З моменту появи ідеї і до відкриття парку для відвідувачів пройшло майже вісім років. Це був довгий шлях досліджень, підготовки дизайну та збору коштів. Реалізація проекту обійшлася майже в чотири мільйони доларів. Більшість з цих коштів надійшло з приватних джерел. Місто теж зробив свій внесок, виділивши землю, працівників і фінансування для архітектурних планів. Фонд Magical Bridge виконував головну роботу: проводив дослідження, співпрацював з експертами, створив остаточний дизайн і забезпечив основне фінансування.

Оскільки діти з аутизмом страждають через різноманітність звуків і образів, постійного руху навколо, для них на майданчику створена спеціальна зона відпочинку. Також є інноваційна гірка. Її поверхня зроблена з валиків і має на кінці щось на зразок лавки для тих, кому потрібно трошки більше часу на спуск. Тому з'їжджати можуть також діти з інвалідністю. На майданчику використано багато тактильних поверхонь, а підписи зроблені шрифтом Брайля.

Нещодавно прийняли рішення побудувати ще п'ять таких парків в навколишніх містах, щоб зменшити навантаження на майданчик в Пало-Альто. Уряд виділив на ці проекти $ 10 млн.

«Я ніколи не думала, що моя маленька ідея майданчика може надихнути на все це, - каже Олена Стеців-Віллареаль. - Моя дорога Єва поклала початок відмінному руху. Ми не можемо змінити світ або національну політику, але здатні зробити свій куточок світу добрішими ».

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.