Сусідня країна охоче приймає на роботу людей без освіти

4 Листопад, 2017 - 13:06

Через хорошу ситуацію на ринку працевлаштування студентам буде легше знайти роботу. Роботодавці частіше пропонуватимуть платні стажування. Так вважають експерти з працевлаштування. Вони також звернули увагу на велику кількість молоді, що не вчиться і не працює, пише monitor-press.info.

За даними Головного управління статистики, у вересні рівень безробіття становив 6,8 % – на 0,2% менше, ніж у серпні.

Хороша позиція студентів

Експерт Фонду соціально-економічних ініціатив і редактор порталу Rynekpracy.org Лукаш Комуда підкреслив, що роботодавці нарікають на відсутність молодих працівників. «Це найзатребуваніші працівники, але варто пам’ятати, що частина із них відстоює ставки. В результаті часто вважають, що в молоді дуже високі очікування. Деякі підприємці кажуть прямо, що молодим підприємцям «зірвало дах». Але для роботодавців високі очікування в усіх, окрім них самих. На мою думку, саме роботодавці від 25 років є найбільш претензійною та найбільш ефективною у відстоюванні власних інтересів групою», – сказав він.

Експерт прогнозував, що студентам цього навчального року буде простіше, ніж два роки тому. «Легше буде знайти оплачуване стажування. Проте наш ринок праці досі важко назвати фантастичним», – підкреслив він, додаючи, що навіть зараз у Польщі часто трапляються безоплатні стажування.

Каміль Фейфер із того ж фонду погоджується, що зараз студентам легше знайти роботу. Він підкреслив, що не всі можуть перебирати пропозиціями. «Ринок працівника» утворився для невеликої групи осіб, наприклад спеціалістів із ІТ-галузі.

Експерт звернув увагу на те, що ситуація на ринку може змусити роботодавців платити стажерам: «Я переконаний, що часто практика та стажування вважаються зменшенням витрат на діяльність, а не інвестиція в людський капітал. Часто стажування полягає в безкоштовній роботі на низькій посаді, це так зване кавоваріння».

Проблеми з активізацією

За даними «Work Service», студенти можуть знайти роботу барменів, хостес, працівників колл-центру. «Оплата коливається від 13 до 20 злотих за годину. Тривожить те, що кожна шоста людина віком 20–24 років не навчається і не працює. Їх активізація – це величезний виклик», – підкреслюється у  звіті.

Лукаш Комуда наголосив, що цих людей із часом буде все важче активізувати. «Вони не увійшли на ринок праці, але вже знеохотилися. Це величезна проблема. У цій групі є особи, які можуть сидіти на шиї батьків чи держави ще 50 років. Варто задуматися, як зменшити цю проблему», – сказав Комуда.

Директор аналітичної групи у «Work Service» Анджей Кубісяк зазначив, що роботодавці вже відчувають демографічні проблеми. Половині із них складно знайти відповідних кандидатів.

«За прогнозами Головного управління статистики, протягом найближчих 10 років кількість населення віком 19–25 років зменшиться на 0,5 млн. Це величезний удар для ринку праці, тому що саме молодь повинна його поповнювати. Освітня та професійна пасивність – не новинка для Західної Європи. У всьому ЄС 5 млн молоді не вчиться і не працює. У Польщі досі не було таких проблем, але вони з'явилися і в нас», – прокоментував він.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.