В одному із міст Польщі відкрили спеціальний магазин для українців

18 Жовтень, 2017 - 20:03

Восени цього року у Щецині було відкрито перший в місті український магазин «Україночка». Тут вас зустрінуть консультантки у вишиванках, а на поличках знайдете цукерки, халву та різні консервовані вироби, пише Простір.

У магазині можна також знайти різні продукти з Білорусі, Казахстану, Грузії і Вірменії. Заклад був створений з думкою про українських заробітчан, які приїздять до Польщі.

«Все більше і більше українців приїздить до Польщі на роботу. Звісно, вони сумують за своєю кухнею і улюбленими стравами. Тут можна знайти потрібні продукти», – говорить Ірина Примечаєва, власниця «Україночки».

На поличках продуктового магазину знаходяться зокрема такі продукти, як: салати з морською капустою, шоколад і цукерки відомих східних марок, морожені пельмені і вареники з капустою та картоплею, грузинська аджика і приправи.

«Ми намагаємось пропонувати різноманітні українські продукти харчування. Наприклад майонез з України кисліший і рідкіший від польського. Запашна олія для салатів, а не смаження, теж рідко трапляється в магазинах. Також ми пропонуємо хлібний квас, ковбасу, м’ясо», – зазначає власниця продуктового магазину.

Це вже другий її магазин з східними продуктами. Перший в травні цього року був відкритий у Ґожуві, куди Ірина переїхала шість років тому. В Україні підприємиця працювала в енергетичному бізнесі. До Ґожува вона приїхала з чоловіком, який походить з Сибіру, але мешкає 20 років в Польщі і має польське громадянство.

За словами Ірини, до магазину в Ґожуві, приходять не лише українці, а і поляки. Більшість це люди похилого віку, які походять з Кресів, або є їх нащадками.  Приїздять покупці з інших міст, що стало поштовхом до виходу на інший ринок.

У Ґожуві власниця тримає менший за площею магазин з асортиментом понад 400 продуктів. У Щецині – більший за площею і відповідно асортиментом.

«На початку було складно, адже я не знала де шукати виробників і постачальників. Я почала купувати продукти на складах, які працюють на території ЄС», – говорить Примачаєва, – «Надіюсь, що після відкриття другого магазину в нас буде можливість, як вже більшому клієнту, вести перемовини з виробниками, наприклад про ціни».

Схожі магазини стають популярними серед українців, які приїздять до Польщі у пошуках більшої заробітної плати. Минулого року роботодавці у Любуському воєводстві подали близько 26 тис. заяв з метою зайнятості громадянина України.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.