У цій країні небезпечно купувати житло: попередження експертів

10 Жовтень, 2017 - 18:56

Ринки нерухомості Торонто і Ванкувера вважаються найдорожчими і ризикованими в Канаді. І тепер, завдяки своїй репутації, вони стали відомі не весь світ, пише vancouverok.

Фінансова компанія UBS розрахувала так званий індекс «мильної бульбашки» для ринків нерухомості Торонто і Ванкувера, тобто виміряла, наскільки ризиковано купувати там майно. Торонто зайняв перше місце, а Ванкувер - четверте, відразу після Мюнхена і Стокгольма.

Цей індекс показує ймовірність того, що ринок «лопне» через значне підвищення цін протягом останніх п'яти років. Міста, що увійшли в актуальний рейтинг, пережили збільшення цін на нерухомість майже на 50% з 2011 року і знаходяться в зоні ризику.

«Ринки нерухомості перетворюються в мильні бульбашки періодично», - пояснюють експерти UBS, - «Термін« мильна бульбашка» означає, що ціноутворення спотворено через складні ринкових процесів, але це явище не може бути доведено, поки міхур не лопне». Зазвичай ринок вважається мильною бульбашкою, якщо на ньому простежується істотний дисбаланс між цінами на майно та оренду і доходами населення, а також нетипова економічна ситуація, наприклад, надмірно активне кредитування і діяльність будівельних компаній.

У містах, які зайняли верхні позиції рейтингу, доходи і орендна плата виросли менш ніж на 10%, але UBS доповідає, що, тим не менш, що навіть у місцевих жителів з високим доходом немає фінансової можливості придбати середньостатистичну квартиру.

Що стосується Торонто і Ванкувера, то, за результатами дослідження, ці міста не постраждали від фінансової кризи або ослаблення канадського долара. Але якщо до 2008 року Ванкувер мав перевагу, то зараз Торонто його наздогнав.

«Занадто тривала і слабка грошово-кредитна політика і підвищений іноземний попит призвели до того, що ринки нерухомості в цих містах зрушили з традиційної економічної бази, і тепер обидва міста знаходяться в зоні ризику».

Зростання цін в Торонто прискорився в минулому році, досягнувши показника в 20% в останньому кварталі. Експерти UBS доповідають, що за останні 13 років ціни в цьому місті збільшилися вдвічі, а дохід населення - тільки на 10%.

У Ванкувері за той же період ціни зросли на 25 відсотків, хоча в 2017 році зростання сповільнилося на 7%. Дохід зростав в середньому на 3% на рік. Але, незважаючи на це, ринок нерухомості Ванкувера є мильною бульбашкою, який ризикує луснути.

Індекс мильної бульбашки досліджує фундаментальні характеристики ринків нерухомості, ситуацію в окремих містах щодо ситуації в країні і економічні спотворення (надмірно активне кредитування і діяльність будівельних компаній).

Щоб вивести індекс для конкретного міста, UBS оцінює п'ять співвідношень основних економічних показників: ціна-дохід, дохід-оренда, зміна іпотеки до ВВП, зміна масштабів будівництва до ВВП і ціни в місті національним цінами.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.