Куди та чому емігрують українці. Нове дослідження

9 Жовтень, 2017 - 17:42

Більшість українців не хоче переїжджати жити в іншу країну - 61% готові залишитися вдома, а покинути Батьківщину не проти 35% опитаних. Про це свідчать дані досліджень соціологічної групи "Рейтинг", яка опитала 1200 респондентів у всіх куточках країни протягом вересня, пише Сегодня

"У порівнянні з минулим роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання на іншу країну, незначно зросла (з 30% до 35%). Охочих поїхати найбільше серед жителів Заходу (41%) і молоді у віці 18-35 років ( 54%) ", - зазначають соціологи.

Ті, хто хотів би жити за кордоном, серед причин найчастіше називають кращі умови життя, краще майбутнє для дітей, наявність роботи і бажання отримати освіту.

Працювати

Що стосується працевлаштування, то 44% опитаних хотіли б просто знайти роботу за межами України. Щоправда, стільки ж вважають, що у них немає шансів це зробити. Серед опитаних - лише 14% реально працювали за кордоном. У той же час 33% вже цікавилися працевлаштуванням за межами батьківщини: про вакансії дізнаються найчастіше від рідних, з інтернету або через далекі знайомства. Охочі працювати за кордоном найчастіше посилаються на велику заробітну плату, кращі умови праці та заробіток на конкретні цілі (навчання, житло і т. Д.).

Найбільш жадані для заробітчан країни – Німеччина, Польща, США, Канада та Чехія. "Молодь більше за інших хоче отримати роботу в силу бажання реалізації в якості спеціаліста і отримання досвіду в міжнародних компаніях, старші - через кращу соцзахисту за кордоном", - пояснюють соціологи. При стабільній роботі за кордоном повернутися на батьківщину готові 65% опитаних українців.

Вчитися

Українці уважно придивляються і до перспективи навчання за кордоном: 55% опитаних мають знайомих, які відправляли своїх дітей вчитися за кордон. При цьому 70% респондентів хочуть, щоб їхні діти теж отримували знання за кордоном. Перевагу віддають Німеччини, Великобританії, США, Польщі та Канаді.

"Чим молодші респонденти, чим вищий їх рівень освіти і чим більше вони забезпечені, тим більше серед них тих, хто хотів би, щоб їхні діти або онуки навчалися за кордоном" , - відзначають соціологи.

Повернутися

Що стосується безвіза, то більше половини наших співвітчизників (52%) впевнені, що він позитивно вплине на нашу країну. Однак при цьому 80% опитаних вважають, що безвіз призведе до відтоку робочої сили з країни.

"Українці часто вважають, що за кордоном більше робочих місць і вище зарплати. Але при цьому, як показує соцопитування, більшість готові повернутися після заробітків на батьківщину. Цьому є дві причини: по-перше, це культурний зв'язок і коріння, по-друге - заробляючи великі гроші там, вдома їх витрачати вигідніше на більш дешеві продукти " , - говорить психолог Лілія Вороніна.

Експерти пояснюють, чому жителі західних областей і молодь більше за інших схильні до міграції за межі України: "На заході країни у людей через близькість з кордоном більше досвіду подорожей, вони більш мобільні, - каже Вороніна. - Що стосується молоді, то вона більш сучасна, гнучка і рідше має емоційний зв'язок з країною. У плані навчання закордон для них більш цікавий, тому що там навчання скероване більше на отримання практичних і прикладних знань ".

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.