Придбати авто чи віддати дитину до школи: скільки коштує освіта в Німеччині

6 Жовтень, 2017 - 11:59

За майже 22 400 євро можна придбати новий автомобіль або здійснити навколосвітню подорож. А ще - таку суму в середньому витрачають батьки у Берліні за усе шкільне життя своєї дитини, повідомляє СВІТUA з посиланням на Berliner Zeitung.

Це доволі багато, зважаючи на те, що берлінські родини вважають бідними. Родини, які залежать від соціальних виплат, не брались у розрахунок при проведенні дослідження. До уваги брали родини, які сплачують за шкільне життя дітей з власної кишені.

Згідно з цією процедурою Берлін обіймає шосте місце в порівнянні з іншими федеральними землями.

Група подовженого дня - найдорожча

Відвідування школи у Нижній Саксонії є найдорожчим для батьків. Далі йдуть Гамбург та Бремен. Найвигідніше вчитися у східних землях: Бранденбург, Саксонія-Ангальт, Тюрінгія та Саконія. Особливо дешево у Мекленбурзі-Передній Померанії, де необхідно сплачувати від 14 896 євро. Це пов'язао з тим, що там вартість групи подовженого дня відносно недорога.

До слова, у підготовці обрахунків було взято до уваги родини, які навчають дітей протягом 12 років.

У Берліні така група коштує майже половину загальної суми - у середньому 10 тисяч євро. Це узагальнена сума, тому що виплати стягують в залежності від рівню доходів. Вартість громадського транспорту та підручників у Берліні також є доволі високою. А шкільний квиток коштує 29,50 євро на місяць.

Варто відзначити, що окремі політичні партії неодноразово намагались зменшити такі витрати й навіть скасувати плату за проїзд у громадському транспорті для школярів. Проте такі спроби не увінчалися успіхом.

Більшість витрат залежить від доходів

Від 2003 року батьки мають сплачувати 200 євро на рік за підручники. Виключення існує для батьків, які залежать від соціальних виплат. У Берліні це кожна третя родина. Проте дві треті батьків сплачують значно більше, аніж у тих землях, де надаються безкоштовні підручники.

Наступного року парламент Берліну планує скасувати плату для батьків, чиї діти навчаються у початковій школі. Проте чи вийде ці плани втілити у життя буде відомо згодом.

Наступним важливим пунктом є багаторазові поїздки класу. Для них не існує фіксованої верхньої межі. Особливо це є дорого для малозабезпечених осіб, які не отримують соціальної допомоги. Якщо ж батьки залежать від соціальних виплат та володіють Берлінським паспортом, усі гроші будуть повністю відшкодовані у відповідності до законів про освіту.

Свято "першого дзвоника" - дороге задоволення

На перший погляд, деякі з витрат видаються доволі високими: за "перший шкільний наплічник" доведеться заплатити 160 євро. Для святкування цієї події у Східній Німеччині та Берліні необхідно викласти 300 євро.

На Заході, де така традиція не має такого поширення, платять 200 євро.

Тим не менш, деякі витрати не враховано у розрахунок. Серед них - витрати на репетиторів, випускний бал або письмовий стіл вдома.

www.berliner-zeitung.de, germania.one, перекладено та відредаговано - Ілля Контішев, СВІТUA.

Голове фото: www.berliner-zeitung.de.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:56
В КНР закликають США скасувати ордер на арешт фінансового директора Huawei.
07:22
Ним стала Олександра Хичій.
22:46
Явка на перші позачергові парламентські вибори у Вірменії станом на 20:00 склала 48,63%.
21:27
В Ірані затримали співробітницю Університету Мельбурна, Австралія, за нібито спробу проникнути в іранські установи.
20:41
Потужний шторм в регіоні, який призвів до пошкодження ліній електропередач.
20:37
Президент Франції Еммануель Макрон на початку наступного тижня звернеться до народу у зв'язку із масовими антиурядовими протестами та сутичками.
20:24
Сьогодні тисячі людей з банерами та прапорами вийшли на мітинг у Лондоні на підтримку виходу Великої Британії з Європейського союзу.
19:44
Британець Чарлі Роулі втрачає зір, має проблеми з серцем і переніс кілька інфарктів
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.