У сусідній країні підвищена потреба у молодих працівниках

26 Вересень, 2017 - 19:58

Взяти на роботу студента з України є більш вигідним, ніж оформлювати працівника з досвідом. Такою сьогодні є реальність ринку праці в Польщі, де  потреба в молодих та працьовитих людях ще ніколи не відчувалася так гостро, як зараз, пише Я в Польщі.

Нестачу рук до праці спеціалісти  пов'язують з демографічною кризою та низьким рівнем безробіття - факторами, які за останні кілька років відчула на собі переважна більшість польського бізнесу. Молодих українців та білорусів, які приїздять до країни не лише на навчання, але стають до праці, називають справжнім порятунком для малого та середнього бізнесу. У спробах заохотити молодь до роботи власники кав'ярень, ресторанів та магазинів пропонують кандидатам більш гнучкий робочий графік та  кращі умови оплати.

Минулого року в університетах Польщі навчалося понад 65 тисяч іноземних студентів, серед них 54% - українці (за даними Головного управління статистики)

Робота в поєднанні з навчанням

Спеціалісти служб персоналу  звертають увагу на те, що молоді українці часто поєднують роботу з навчанням. Найбільшу потребу в молодих працівниках відчувають в таких галузях як послуги, торгівля, громадське харчування та логістика. Середні погодинні тарифи оплати для цієї категорії робітників коливаються від 9,6 до 12 злотих на годину.

Скільки заробляють?

У логістиці середня заробітна плата для студентів з України вважається однією з найвищих та стартує від 11-12 злотих за годину. У сфері обслуговування клієнтів по телефону  заробіток становить 10,7-11,2 злотих на годину. В магазинах або ресторанах можна заробити від 9,7-10 злотих за годину, хоча в сфері харчування окремим джерелом доходу можуть стати чайові, що значно впливає на кінцевий результат зарплати.

Поєднання роботи з освітою для багатьох молодих українців є єдиним способом оплатити власне проживання та навчання в Польщі. Адже, молоді люди повинні оплачувати рахунки, винаймати житло та мати кошти на інші необхідні речі.

Крім того, молоді співробітники усвідомлюють, що робота під час навчання є можливістю отримати практичні навички, а набутий досвід можна вписати в резюме, що знадобиться в майбутньому.

Працевлаштування студентів-іноземців є простішим

З точки зору роботодавця оформити студента з України простіше, ніж працевлаштувати досвідченого працівника. Це пов‘язано з тим, що іноземці-студенти або випускники денної форми навчання польського вишу, можуть виконувати роботу без будь-яких перешкод. Натомість, усі інші іноземці потребують дозволів на працю, отримання яких є достатньо поважним клопотом як для роботодавця, так і для самого робітника.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

19:59
Ідея купити лотерейний квиток у неї виникла після того, як один із клієнтівзалишив їй щедрі чайові.
17:51
26-річний Марк Перес вчинив підпал на грунті ненависті.
17:23
Минулого тижня вартість нафти знизилася на 4%, пише Експрес-онлайн. Цей тренд спостерігаємо і надалі. За останню добу нафта марки Brent подешевшала ще на 1,73% – до $78,98, опустившись нижче від психологічної позначки 80 доларів за барель.
16:20
У Страсбурзі попередили: якщо Москва не відновить платежів до літа наступного року, то взагалі може опинитися за бортом організації.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.