Тепер автомобілям буде складніше перетинати кордон: ЄС впроваджує нове правило

25 Вересень, 2017 - 13:37

Міністерство інфраструктури визнало помилку в заяві про заборону виїзду в ЄС для автомобілів, що не пройшли техогляд, однак повідомили, що будуть ініціювати таке обмеження в парламенті, пише Zahid.net.

ЗМІ повідомили, що Мінінфраструктури має намір запровадити з 2019 року обов’язковий техогляд транспорту. Також інформували, що через вимоги Угоди про асоціацію буде заборонений в’їзд до ЄС тих автомобілів, які не пройшли техогляд.

«З наступного року, відповідно до положень Женевського Угоди 1958 року, Директив ЄС та вимог Угоди про Асоціацію України з ЄС усі автомобілі, які подорожують з України до країн-членів ЄС, обов’язково повинні мати відповідний талон проходження технічного огляду транспортного засобу. Також техогляд буде обов’язковим при першій реєстрації та перереєстрації транспортного засобу», – йшлося у тексті повідомлення на сайті міністерства.

У міністерстві визнали помилку, спростували свою попередню заяву та видалили її з офіційного сайту відомства. «Прес-служба Міністерства інфраструктури приносить вибачення за некоректне подання інформації щодо дати запровадження обов’язкового технічного огляду транспортних засобів», – йдеться у повідомленні.

При цьому у Мінінфраструктури повідомили, що ідея про заборону виїзду за кордон автомобілям без техогляду залишається в силі, а також пообіцяли подати відповідний законопроект до парламенту. «Документ про технічний огляд під час перетину державного кордону України стане обов’язковим після прийняття Верховною радою та набуття чинності законом. Міністерство інфраструктури спільно з народними депутатами вже найближчим часом направить законопроект на розгляд та сподівається на його схвалення до 2018 року», – йдеться у повідомленні.

В обґрунтуванні до даного законопроекту (як і в початковому, видаленому повідомленні прес-служби міністерства) стверджується, що ці норми мають бути запроваджені «на виконання Угоди про асоціацію», хоча насправді Угода не містить такої вимоги.

Між тим, за інформацією «Української правди», у законопроекті, положення якого міністерство надіслало на прохання видання, йдеться про намір запровадити такі обмеження для всіх автомобілів української реєстрації, які виїжджають за кордон, а не лише для тих, що подорожують до ЄС.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.