У сусідню країну вже не вигідно емігрувати: ціни стрімко йдуть в гору

19 Вересень, 2017 - 22:05

Ціни на комуналку, паливо і деякі продукти харчування повільно, але впевнено йдуть вгору. Поки подорожчання стосується електроенергії, опалення, води та палива. Але експерти кажуть, що це тільки початок, пише yavp.pl.

Електроенергію та опалення незабаром подорожчають. Причиною тому став дефіцит вугілля місцевого видобутку. Його замінить більш дорогий закордонний аналог. Через це витрати на комунальні послуги середньостатистичної польської родини з 4 осіб збільшаться на 10% в порівнянні з минулим роком. Про це пише інформаційний портал m.se.pl. Витрати на електроенергію та опалення можуть збільшитися на 500 злотих на рік.

Також подорожчає вода. Незважаючи на заяви влади про те, що новий податок на використання значного (більше 5 тис літрів на добу) обсягу води обтяжить тільки великі підприємства, платіжки з високими цінами вже отримали жителі деяких міст Польщі. Наприклад, в Сілезькому воєводстві сім'я з 4 осіб за рік повинна буде заплатити за воду на 56 злотих  більше, ніж раніше.

Подорожчання торкнулося і польських заправок. Причому, цінники пішли вгору не тільки на бензин, але й на газ і дизпаливо. У вересні ціна бензину в середньому зросла на 13 грошів за літр. Заправка дизелем коштує на 10 гр / літр дорожче, а на газ доведеться витратити на 21 гріш більше, ніж влітку! Експерти прогнозують, що до кінця року ми станемо свідками ще більш потужного подорожчання, хоча і запевняють, що відмітка в 5 злотих за літр подолана не буде.

Несприятливі погодні умови призвели до зростання цін на фрукти та овочі. І якщо влітку покупці стали свідками незвично високих цін на черешню, полуницю й абрикоси, то восени їх чекає неприємний сюрприз, пов'язаний з традиційними сезонними фруктами - яблуками та сливами

У цьому сезоні яблука на оптових ринках коштують на 50% дорожче, ніж в минулому. Роздрібна ціна цього фрукта підскочила на 40%. За кілограм яблук на базарі просять близько 4 злотих. Ціни на сливи також пішли в ріст. На ринку фрукти можна придбати за 7 зл / кг, що на 30% більше, ніж у відповідний період минулого року.

Реклама

Читайте також:

тема

"Немає кращої землi, нiж наша" - так вважав видатний мандрiвник i фiлософ Василь Григорович-Барський, автор книжки "Мандри святими мiсцями Сходу з 1723 по 1747 рiк". Ми радiємо,
В українців, які мешкають у Німеччині, подекуди виникають обґрунтовані запитання юридичного характеру щодо свого статусу, реалізації своїх прав та можливостей.

новини

13:03
Уряд готовий навіть на зміну правил щодо працевлаштування.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.