Українці Казахстану зберуться разом, аби відзначити сумну річницю

13 Вересень, 2017 - 13:54

У казахстанському місті Караганда 11 жовтня розпочнеться Форум українців Казахстану, який триватиме до 14 жовтня, повідомляють Стожари з посиланням на тимчасового повіреного України в державі Володимира Джиджору.

Окрім того, що планується масштабне зібрання українців з усієї країни, головною темою Форуму стане 70-та річниця депортація українців до Казахстану, йдеться у повідомленні.

Володимир Джиджора відзначив, що на захід запрошено як українських, так й казахстанських науковців, які досліджують тематику депортації та репресій.

"Цього року видамо українською мовою дві книжки, вже написані казахською - про Кенгірське повстання 1954 року, підняте воїнами УПА, як вони понад 40 днів захищали себе, захищали Україну та українців на території Казахстану, а також книжку про Степлаг", - розповідає тимчасовий повірений.

Володимир Джиджора додає, що планується також встановити пам'ятний хрест на території однієї з п'яти наявних у Казахстані українських церков.

"Заплановано спорудження пам'ятного хреста з розірваним рушником. Це робитиметься спільними зусиллями українців із Казахстану та з України. Хрест виготовляється в Казахстані, рушник - в Україні, тут вони будуть разом зібрані й встановлені на території української церкви в Караганді", - зазначиє він.

Відзначимо, що на території Казахстану нині проживає понад мільйон етнічних українців.

"Тих, у кого в документах написано, що він етнічний українець - більше ніж 300 тисяч. Тих, у яких не написано, але вони є етнічними українцями - близько 800 тисяч", - розповідає дипломат.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.