У Норвегії відбудеться виставка, присвячена Революції Гідності

12 Вересень, 2017 - 14:01

В межах літературного фестивалю Kapittel норвезька галерея Sølvberget у вересні та жовтні проведе виставку світлин, присвячену Революції гідності, повідомляє Art Ukraine. Експозицію присвячено звичайним учасникам Майдану, а також їхнім спогадам про ключові події та їхні наслідки.

Куратором виставки стала арт-менеджер Катерина Тейлор, автором та редактором текстів — Гліб Гусєв, головний редактор книги Euromaidan: History in the Making.

Kapittel — це некомерційний літературний фестиваль, який проводять з 1995 року в місті Ставангер, "нафтовій столиці" Норвегії. На фестиваль приїдуть письменники, режисери, художники та громадські діячі.

У програмі фестивалю — літературні семінари, виставки, покази документальних фільмів, арт-перформанси. Цього року форум фокусується на революціях: від європейської Реформації та революції 1917 року до Арабської весни та Революції гідності.

Фото: artukraine.com.ua.

"Ми спробували розповісти про зиму 2013-2014 років, про причини революції та її наслідки через її безпосередніх учасників. Для експозиції ми відібрали 54 знімки, які показують, як з'явився і трансформувався Майдан — з вуличного мітингу в укріплений табір — і хто його населяв. При цьому ми навмисно не брали знімки політиків. Нас цікавили ті, хто зробив революцію "знизу", — пояснює кураторка виставки Катерина Тейлор

До експозиції виставки увійшли знімки українських і європейських фотографів. Серед них: Олександр Клименко, Максим Дондюк, Джефф Мітчелл, Дмитро Ларін, Сергій Лойко, Костянтин Чернічкин та інші. Також спеціально для виставки учасники революційних подій записали на відео свої спогади й думки про ті дні.

За словами редактора виставки Гліба Гусєва, українська революція особливо цікава з погляду соціології. 

"На щастя, на Майдані працювали соціологи й у нас достатньо даних про те, хто виходив на вулиці. Спеціалісти виділяють у протесті три фази: "Мітинг", "Табір" і "Січ". На такі три блоки ми і розділили експозицію. Ми відібрали характерні знімки і розповіли, хто робив революцію, як вони її робили і чому перемогли" - розповідає Гусєв.

Проект організований агенцією з управління культурними проектами Art Management і пройде в муніципальній галереї Ставангера Sølvberget з 16 вересня по 29 жовтня.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.