Як популярний фотограф закохав весь світ в Україну

10 Вересень, 2017 - 13:21

Джеррі Кук – відомий у всьому світі фотограф, успішний редактор американського журналу LIFE. Та мало хто знає, що його справжнє ім'я – Юрій Кутщук, пише coma.in.ua.

Народився Юрій в Одесі 1921 року. Майже одразу після народження сина родина емігрувала до Італії, а згодом оселилася в Берліні. Та через прихід Гітлера до влади, українці знову мусили емігрувати – спочатку до Індії, а потім до США.

Ще з раннього дитинства Юрій почав захоплюватися фотозйомкою. Як не дивно, вирішальну роль у житті майбутнього фотографа відіграла рідна тітка Сесіль – вона подарувала хлопцю першу фотокамеру Rolleiflex та посприяла у його працевлаштуванні до фотолабараторії Pix, де він мав змогу працювати та навчатися одночасно. Так Юрій Кутщук став Джеррі Куком.

Від асистента у фотолабораторії він пройшов шлях до редактора фотослужби журнала "Sports Illustrated", став засновником Асоціації фотографів національної преси.

За життя Джеррі Кук неодноразово отримував нагороди за високу майстерність та професіоналізм. Він був одним із перших іноземних кореспондентів, якому після смерті Йосифа Сталіна дозволили фотографувати в Радянському Союзі.

Велика частина фоторобіт Джеррі Кука присвячена Україні. Саме він, українець за походженням, зміг передати її неповторну красу та душу у своїх світлинах.

Фото: coma.in.ua.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.