Далека острівна країна виявилася дуже вигідною для заробітчанства

6 Вересень, 2017 - 16:28

 Ісландія - невелика острівна держава, розташована на Півночі Атлантичного океану. Багато асоціюють цю країну виключно з арктичними льодовиками і постійними холодами, але це не так. Ісландія може похвалитися неймовірно красивою природою і м'яким кліматом, пише hyser.

Тільки незручне географічне розташування не дозволяє їй стати головною туристичною перлиною Європи. Втім, вже зараз число туристів, які відвідують Ісландію, приблизно в 3-4 рази перевищує кількість місцевих жителів, яких зараз налічується приблизно 322 тис. Чоловік.

Існує думка, що більшість жителів тут зайняті ловом риби, але це не відповідає дійсності. У XXI столітті економіка Ісландії стала диверсифікованою. Зараз головними її галузями є будівництво, гідроенергетика, галузь IT і біотехнології.

Ісландія може похвалитися високим навіть за мірками розвинених європейських країн рівнем зарплат і якісною системою соціального забезпечення. Рівень безробіття на даний момент знаходиться біля позначки 3%.

Все це робить Ісландію перспективним напрямком для працевлаштування. У цій статті Hyser розповість про нюанси трудової міграції в цю надзвичайну країну.

Особливості працевлаштування в Ісландії

Головна складність з пошуком роботи в Ісландії пов'язана з тим, що тут спостерігається дуже висока конкуренція. До того ж пріоритетне право на працевлаштування мають ісландці і вихідці з країн Євросоюзу. Тільки якщо ніхто з них не відгукнеться на вакансію, компанія має право залучати жителів так званих третіх країн.

Таким чином, працевлаштування в Ісландії слід починати з пошуку місцевої компанії, яка запропонує вам трудовий контракт. Далі роботодавець подає інформацію про вакансії в Міністерство праці (Vinnumálastofnun), надавши докази того, що не зміг знайти на це місце нікого серед місцевих претендентів.

Якщо в Міністерстві праці не виникає питань, через місяць компанія отримує дозвіл на працевлаштування іноземця. Потім роботодавець пересилає його разом з трудовим контрактом та іншими документами майбутнього співробітника, який після цього подає документи в консульство.

Врахуйте, що обов'язковою умовою легального працевлаштування в Ісландії є оформлення робочої візи типу D. Її можна отримати в Посольстві Ісландії в Україні. Після закінчення терміну її дії візу можна продовжити. Робоча віза є першим кроком на шляху до отримання постійного місця проживання та громадянства.

Щоб отримати дозвіл на роботу і проживання в Ісландії, потрібно подати такі документи:

  • Заява, підписана роботодавцем і здобувачем;
  • Трудовий договір;
  • копія закордонного паспорта;
  • кольорове фото 3,5х4,5 см;
  • медична страховка з мінімальною сумою покриття 30 тис. євро;
  • Довідка про відсутність судимості;
  • підтвердження наявності житла в Ісландії.

Іноді місцеві служби вимагають від шукачів та інші документи, тому потрібно бути до цього готовим.

Зверніть увагу, що до переїзду на територію Ісландії потрібно подати заяву в Управління з питань імміграції. До цього моменту у вас повинна бути легальна роботі в країні і трудовий контакт, який є підставою для видачі ВНЖ. Процес розгляду таких заяв займає до 90 днів.

Рівень оплати праці та актуальні вакансії

Як ми вже говорили, ринок праці в Ісландії  є досить продуктивним. Місцеві претенденти поводяться активно, тому більшість привабливих робочих місць займають саме вони. Втім, у кваліфікованих і досвідчених зарубіжних фахівців теж є хороші шанси знайти престижну роботу. Тут дуже цінують представників дефіцитних для місцевого ринку праці професій.

Знання іноземних мов також істотно збільшує шанси знайти хорошу роботу. В ідеалі бажано знати ісландський, але на практиці часто вистачає володіння англійською . Крім того, в Ісландії можна зустріти німецький і скандинавські мови.

Середня зарплата до вирахування податків в Ісландії становить приблизно 4,2 тис. Євро на місяць, а після - близько 3 тис. Євро. Це є відмінним показником, яке можна порівняти з рівнем зарплат в найбагатших країнах ЄС - Данії та Люксембурзі. Мінімальна зарплата в Ісландії становить 1880 євро на місяць.

Щоб розраховувати на високі зарплати, необхідно намагатися знайти роботу в столиці Ісландії - Рейк'явіку. До того ж саме тут ринок праці пропонує найбільшу кількість вакансій.

Багато трудові мігранти вважають за краще жити і працювати в невеликих містах на зразок Акюрейри і Егілстадіра. Як правило, тут влаштовуються робочими на будівництво і на підприємства з переробки риби.

В цілому, найбільше доступних для іноземців вакансій в Ісландії пропонують в таких сферах, як рибне господарство, аграрна галузь, туризм і біотехнології. Також користуються попитом айтішники, в першу чергу розробники програмного забезпечення. Серед висококваліфікованих фахівців існує попит на перекладачів, викладачів і лікарів.

Влітку відкриваються широкі можливості для пошуку сезонної роботи. Наприклад, можна влаштуватися на ферму або в сфері ресторанного та готельного бізнесу. У великих містах іноземці їдуть працювати офіціантами і екскурсоводами. У мальовничих ісландських селах можна знайти достатню кількість вакансій у сфері рибного господарства. Наприклад, професія рибалки в країні вважається дуже гідною, до того ж умови життя в сільській місцевості мало в чому поступаються міським.

Досить часто компанії забезпечують своїх іноземних співробітників житлом, а іноді навіть харчуванням. В цьому випадку можна погодитися на роботу з невеликою зарплатою, але залишитися в плюсі. Справа в тому, що навіть оренда скромної квартири в Рейк'явіку обійдеться як мінімум в 1 тис. Євро на місяць.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

13:35
Uber оголосив про припинення роботи в Барселоні.
13:24
Витік газу стався у квартирі багатоповерхового будинку. Загинуло семеро людей.
22:58
У трьох штатах через негоду оголосили режим надзвичайного стану.
20:25
Одна людина загинула, ще 6 дістали поранення.
20:19
На узбережжі Франції знайшли декілька подушок від сидінь літака Piper Malibu, який зник над Ла-Маншем 22 січня.
17:35
Американський регулятор навряд чи ризикне підвищити ключову ставку.
07:57
У Північній Ірландії ураган "Доріс" став причиною отриманих ушкоджень декількох дерев на алеї, де знімали відомий серіал "Гра престолів".
07:36
Відео, на якому видно момент вибуху в житловому будинку у Гаазі, що стався в неділю, 27 січня, з'явилося в Інтернет.
07:12
У китайській провінції Хунань стратили чоловіка, якого засудили за вбивство 15 осіб.
00:48
Директор Нацрозвідки США Ден Коутс у вівторок, 29 січня, заявив, що напружені відносини між Вірменією та Азербайджаном через ситуацію навколо Нагірного Карабаху здатні стати причиною великомасштабного конфлікту, до якого може бути залучена і Росія.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.