Їхати на роботу до однієї із найбагатших країн Європи буде простіше

1 Вересень, 2017 - 18:59

29 серпня 2017 р швейцарські кантони Женеви, Базель-Штадт і Цюріх виступили зі спільною заявою, в якому просили уряд Швейцарії збільшити кількість дозволів на роботу, які вони можуть давати іноземним працівникам з країн, що не входять в ЄС, пише immigrant.today .

На відміну від іноземців, які прибувають до Швейцарії з ЄС, які мають право працювати тут за двосторонньою угодою про безкоштовне пересуванні, працівники з-за меж ЄС можуть приїхати до Швейцарії тільки в рамках встановленої квоти. 

Після референдуму по боротьбі з імміграцією (2014 г.) федеральний уряд Швейцарії скоротив квоту дозволів для працівників з-за меж ЄС на 25% в 2015 і 2016 рр. Така ситуація дуже турбувала влади кілька кантонів, включаючи Женеву, яка в 2016 р закінчила видачу дозволів вже до березня, про що в серпні 2016 року влада кантону письмово повідомили уряду Швейцарії. У жовтні 2016 року федеральний уряд збільшив квоти на 2017 р проте кількість дозволів і раніше не відповідало рівню 2014 року. 

У спільній заяві влади Женеви, Базель-Штадт і Цюріха заявили, що в цьому році вони знову вичерпали свої квоти дозволів до кінця першого триместру. Вони зажадали, щоб федеральний уряд збільшив кількість дозволів «по крайней мере, до рівня 2014 року». «Економіка і дослідження повинні мати можливість залучати спеціалістів із третіх країн», - йдеться в заяві. Також в заяві наголошується, що «низький рівень квот створює невизначеність для влади і бізнесу, що не сприяє нашому економічному розвитку».

Влада кантонів заявила, що для того, щоб три міста залишалися привабливими для бізнесу в майбутньому, компанії і дослідницькі установи повинні мати можливість залучати висококваліфікованих фахівців. «Легкий доступ до кращих професіоналів на міжнародному рівні залишається важливим чинником у підтримці інновацій та конкурентоспроможності нашого економічного і наукового положення», - йдеться в заяві, - «Нинішня ситуація викликає підвищений ризик того, що проекти будуть переміщені за кордон або що компанії вирішують не приїжджати в Швейцарію ».

Крім збільшення кількості дозволів для працівників з третіх держав, кантони вимагають, щоб уряд Швейцарії спростило доступ до федерального резерву і дозволило мати можливість збільшення квот протягом року відповідно до потреб кантонів, У той час же час влада кантонів підкреслили, що вони підтримують ідею національного переваги на ринку праці, тобто дозволу на роботу для працівників з третіх держав можуть бути видані тільки після того, як буде доведено, що ця робота не може бути заповнена швейцарцями.

У Швейцарії проживає понад два мільйони іноземців, що становить 25% постійного населення. Найбільша кількість іноземних жителів живе в Женеві, Базель-Сіті і Цюріх. Зокрема, в Женеві 40% її населення складають іноземці, 35% - в Базель-Сіті, 26% - в Цюріху Разом Женева, Базель-Сіті і Цюріх складають третину економіки країни, в цих економічних центрах розташовані багато транснаціональних корпорацій. 
 

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

00:57
Природна пожежа в південній частині Каліфорнії знищила 616 будинків і господарських будівель, пошкоджені 183.
23:47
У кількох містах Саудівської Аравії і Туреччини усі охочі могли попрощатися з журналістом Джамалем Хашоггі, якого на початку жовтня вбили у будівлі консульства Саудівської Аравії у столиці Туреччини.
21:47
Нещодавно на півночі Сербії відкрили статую у вигляді сови, проте багатьом пам'ятник більше нагадує чоловічий статевий орган.
21:36
Сьогодні, 16 листопада, в парламенті Шрі-Ланки сталася масова бійка між депутатами.
20:57
У Шанхаї відкрили готельний комплекс Intercontinental Shanghai Wonderland, побудований на місці колишнього кар'єра на гірському хребті Шешана.
20:36
У Лондоні 15 листопада помер радянський і британський біолог Жорес Медведєв.
20:12
Чеські правоохоронні органи відкрили кримінальну справу стосовно сина прем'єр-міністра республіки Андрея Бабіша-молодшого, якого підозрюють в незаконному перетині українського кордону.
18:25
Один із ранніх фільмів Уолта Діснея був виявлений в особистій колекції 84-річного Ясуші Ватанабе.
17:59
Федеральна служба безпеки РФ намагалася отримати доступ до баз даних візового центру TLSсontact, що надає послуги з обробки заяв на візи в країни Шенгенської зони і Велику Британію.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.