"Варшавська реальність не терпить слабаків", – українка про адаптацію в Польщі

22 Серпень, 2017 - 17:53

Про те, чи багато українців живуть у місті над Віслою, де найчастіше можна почути рідну мову і чи легко живеться у великому місті, розповідає для yavp.pl його мешканка, історик за фахом, українка за походженням, Олена Зеленська.

Менше 0,5% зареєстрованих жителів польської столиці мають українські паспорти. У Варшаві проживає 25607 іноземців, 7471 з них - громадяни України.

Вирішив поцікавитися, скільки іноземців офіційно проживає в столиці. На його запит муніципальна влада міста повідомили, що в їхньому реєстрі нараховується 25607 іноземців, 7471 з них - громадяни України. Цю інформацію опублікувало Польське радіо на своїй інтренет-сторінці. Ми підрахували, що кількість українців, зареєстрованих у Варшаві трохи менше піввідсотка. На наш погляд, дуже мало. Вам не здається, що офіційна статистика трохи відрізняється від реальності?

Олена Зеленська: Думаю, що більшість моїх співвітчизників приїжджають сюди на півроку по візі і не оформляють мелдунек (пол. Meldunek - адреса реєстрації тимчасового або постійного проживання, аналог прописки - ред.) Хоча за законом, якщо іноземець знаходиться в Польщі довше двох тижнів, він зобов'язаний зареєструвати своє місцеперебування. Для українців, здається, це необхідно зробити протягом 4 днів з моменту приїзду. Але багато хто навіть не чув про цю норму і не поспішають її дотримуватися. Тому і виникають сумніви в цифрах. З одного боку, українці останнім часом стали дуже помітними у Варшаві. На вулицях, у транспорті, в магазинах я все частіше чую рідну мову або пізнаю знайомий східний акцент, коли люди говорять польською. З іншого, менше половини відсотка від усіх жителів столиці - це мізерно мало, хоча ЗМІ постійно пишуть про якісь фантастичні цифри, мало не пару мільйонів тих, що приїхали на заробітки.

Таргувек, Грохув, Прага Полуднє, Прага Пулноц - в "українській" Варшаві недорога оренда. У презентабельних районах багато хто знаходить роботу

Де найчастіше Ви зустрічаєте своїх земляків?

Олена Зеленська: Я живу у Варшаві досить довго, більше 10 років, і це місто стало мені рідним. Сьогодні українців можна зустріти практично скрізь. Найбільше, звичайно, в таких районах як Таргувек (пол. Targówek), Грохув (пол. Grochów), Прага Полуднє (пол. Praga Południe), Прага Пулноц (пол. Praga Północ). У цих районах недорога оренда, тому вони в пріоритеті для тих, хто хоче заробити гроші і не має наміру витрачатися на дорогі квартири. Зате, в більш презентабельних районах багато моїх співвітчизники знаходять роботу. Наприклад, в районі під назвою "Новий швят" (пол. Nowy Swiat) або "Празький ринок" (пол. Rynek Praski) можна без проблем влаштується офіціантом або в клінінг в готелі. Українська чи російська мови часто чути біля автобусної станції Двожец Заходні (Dworzec Zachodni), де кожен день десятки, а може, й сотні українців, приїжджають до Варшави або їдуть до себе додому.

Їм не потрібно доводити своє право жити в цьому місті, отримувати дозвіл на роботу. Пів зарплати віддавати "дяді" за зйом не найкращої квартири на околиці. А тобі потрібно і ти робиш це.

Як Ви думаєте, столиця Польщі приязна до новачків чи для того,  щоб відчувати себе комфортно, тут все таки потрібно звикнути жити?

Олена Зеленська: Я зустрічала багато людей, які закохувалися в це місто з першого погляду. Зі мною теж так було. Приїхала перший раз в столицю Польщі і зрозуміла, що хочу залишитися тут жити назавжди. Красиві площі та парки, затишні кав`ярні, архітектура та пам'ятники - все це приваблює і викликає нестримне бажання затриматися у Варшаві довше. Але, як це часто буває з закоханістю, що навернулася раптово, ейфорія швидко проходить. А реальність не терпить слабаків. Хочеш закріпитися у великому місті, в столиці, будь сильним. Навіть не так: будь у два рази сильніше за тих, хто народився тут. Їм не потрібно доводити своє право жити в цьому місті, отримувати дозвіл на роботу. Пів зарплати віддавати "дяді" за знімання не найкращої квартири на околиці. А тобі потрібно і ти робиш це. Таку реальність витримують не всі й відступають. Хтось у невеликі міста. А хтось і зовсім перенасичується "принадами" життя мігранта в Польщі та повертається на батьківщину, розчарувавшись. Але тим, кому все ж таки вдається підкорити Варшаву, вона стає справжньою домівкою - комфортною, привітною і єдиною у своєму роді. Я щиро сподіваюся, що більшість з тих 7 тисяч українців, про яких ми говорили спочатку нашої бесіди, зі мною погодиться.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.