У Польщі легко отруїтися пересічним продуктом

12 Серпень, 2017 - 10:25

До Польщі ввезли приблизно 40 тисяч яєць, що можуть бути заражені токсинами фінпронілу. Про це повідомили в Головній санітарній інспекції Польщі, пише polradio.

Речник інспекції Ян Бондар сказав, що продаж яєць вдалося зупинити перш ніж вони потрапили до клієнтів. Яйця потенційно забруднені токсичною речовиною, хоча їх ще ніхто не обстежив, але вони походять з ферм, де знайдено забруднені яйця.

Ян Бондар повідомив, що яйця походять із Нідерландів, а доставила їх німецька фірма. Їх зварили та очистили від шкарлупи. Далі їх мали використати для виготовлення салатів та інших подібних продуктів.

Ян Бондар додав, що яйця утилізують або відправлять виробнику. Крім того, головний ветеринарний лікар розпорядився провести контроль великих фірм у Польщі у справі використання недозволених хімічних речовин.

Фінпроніл – це інсектицид, що використовується, зокрема, у ветеринарії під час боротьби з кліщами та блохами, які паразитують на тваринах. Євросоюзне законодавство, однак, забороняє використовувати його щодо тварин, яких розводять для вживання в їжу. Речовина, особливо у великих кількостях, шкідлива для людини і негативно впливає на нирки, печінку та щитовидну залозу.

Зазначимо, що яйця із перевищеним рівнем фінпронілу могли потрапити до семи країн Євросоюзу, зокрема до Німеччини, Бельгії, Нідердандів, Франції, Великобританії, Швеції та Швейцарії.

Реклама

Читайте також:

тема

Домашні працівники, доглядальниці, няні та інші робітники сектору домашнього господарства мають право на економічну підтримку, передбачену Національним інститутом соціального зах
Нова Гвінея - екзотична, цікава й водночас небезпечна країна.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.