Кредити в Італії: хто, коли і за яких обставин може отримати гроші

11 Серпень, 2017 - 15:25

Щоб отримати кредит в італійському банку, необхідно звернутися в потрібну вам фінансову установу та надати необхідні документи. Пише UDIASPORA.

Згідно італійського кодексу прав споживача, споживач має право на отримання від банку повних, чітких та зрозумілих інформацій по кредитному договорі.

Таким чином, кожен з італійських банків у власних філіях в доступних для громадськості місцях розміщує інформаційний буклет, в якому можна знайти умови іпотечного договору.

Прочитавши інформаційний буклет, споживач порівняти умови надання кредитку у різних банках, та обрати для себе найвигіднішу пропозицію.

Якщо самостійно оцінити умови не виходить, рекомендуємо звернутися за допомогою в Асоціації із захисту прав споживачів або нотаріуса, для роз'яснення.

Перед заключенням договору ви маєте право отримати на руки для ознайомлення копію договору. До нього додається коротка виписка - це важливий для клієнта документ, який містить короткий зміст найважливіших пунктів договору.

Вибір відсоткової ставки є дуже важливим моментом, який варто врахувати, виробляючи оцінку умов іпотечного договору.

Процентна ставка може бути фіксованою або "плаваючою".

Правильно підібрати процентну ставку допоможе ваш нотаріус або фінансовий консультант. Банк також надає клієнтові повну свободу і покладає на його ж плечі всю відповідальність, пов'язану з цим рішенням.

Відзначимо лише, що "плаваюча" ставка, зазвичай, завжди менше фіксованою, але вибираючи перший варіант, існує ризик того, що ставка може вирости через якийсь час.

Крім іншого, існують іпотечні договори зі змішаними умовами, в яких ставки можуть чергуватися (іпотечний договір зі змішаною ставкою): в ньому процентні ставки можуть змінюватися з "плаваючою" на фіксовану і назад.

Існує також кредит з "плаваючою" ставкою, яка не може перевищувати певну обмежуючу суму.

Існують також іпотечні договори з "плаваючою" кредитною ставкою, проте з фіксованим внеском, де збільшення чи зменшення ставки відбивається на терміні договору, зменшуючи або продовжуючи його.

Додаткові витрати, які необхідно врахувати

Крім відсотків, при укладанні іпотеки вам належить сплатити і ряд інших витрат, про які варто дізнатися заздалегідь.

До них відносять, наприклад, вартість експертної оцінки майна, що купується або вартість страхування, оплачувану в якості застави та подібні.

Важливо вияснити розмір загальної річної процентної ставки; цей показник фактично демонструє вартість кредиту, лише у вигляді відсотків та враховує усі витрати по кредиту.

Клієнт має право зробити запит на підрахунок цієї ставки ще до укладення контракту та оцінити реальну вартість кредиту у різних банках.

Наполегливо рекомендуємо також варто вияснити в банку про інформацію про податки за іпотеку та ціну юридичних послуг.

Обов'язково варто запросити в банку для ознайомлення графік погашення кредиту. В цьому зведеному документі ви знайдете розмір усіх внесків та терміни, які зобов'язується оплачувати позичальник. Тут же вказаний термін погашення кредиту.

Зазвичай для проведення оцінки і отримання кредиту досить 60 днів, проте в деяких ситуаціях, особливо при покупці житла, коли необхідно сплатити договір до зазначеного продавцем фінального терміну процедура може бути довшою.

Слід знати, що при затримці в погашенні іпотеки банк автоматично нараховує пеню, причому процентна ставка, нарахована за прострочені платежі, завжди вище, ніж звичайна.

При невиплаті, банк має право виставити куплене позичальником майно на судовий аукціон нерухомості.

Іноді банк вимагає надати поручителя, третю особу, що підтвердить зобов'язання виплатити суму кредиту в разі, якщо сам позичальник буде не в змозі цього зробити.

Італійські закони дають можливість позичальникові погасити кредит достроково, проте, іноді банк, втрачаючи заробіток на відсотках, може зажадати від позичальника комісію відшкодування. Даний пункт обов'язково обговорений у договорі.

Основні документи, необхідні банку від іноземних громадян при наданні кредиту:

  • дійсний дозвіл на проживання;
  • сертифікат про прописку;
  • виписка з поточного розрахункового рахунку (іноді банк вимагає переведення до нього рахунку з іншої фінансової установи);
  • ISEE, остання декларація про доходи, довідки з місця роботи.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.