10 порад, що допоможуть швидше адаптуватися у США

11 Серпень, 2017 - 14:16

Люди, які приїхали в США не на запрошення від роботодавця і не до чоловіка, часто губляться, не знаючи, на яку роботу вони можуть розраховувати і як її шукати, як зняти і обставити житло, де краще робити покупки. Наші поради допоможуть вам вирішити ці проблеми швидко і без зайвих нервів. Пише Forum Daily.

1.Оформіте безкоштовну або недорогу медичну страховку

Існує думка, що страховки в США шалено дорогі. Насправді, правильна відповідь буде звучати так: вони різні. Страховка - це такий же товар, як і будь-який інший. Тому кожен житель Америки може вибрати на ринку медичних послуг те, що йому по кишені.

Дійсно, є плани страхування, які коштують тисячі доларів на рік. У той же час у страхових компаній, що працюють провайдерами програми Obamacare , є і недорогі варіанти.

Для людей з меншим доходом в компанії є взагалі безкоштовні тарифи: Essential Plan 2 призначений для тих, чий дохід знаходиться в межах від $ 16 400 до $ 17 820, Essential Plan 3 - для тих, чий дохід коливається від $ 11 880 до $ 16 400, Essential Plan 4 - для людей з доходом $ 11 880 і менше. У штаті Нью-Йорк Essential Plans 3 і 4отримують ті, хто прожив на території країни менше 5 років. Ці плани не передбачають ніяких додаткових платежів за медпослуги.

Легальні жителі Америки, чий термін проживання в країні перевищує 5 років, а дохід за рік дорівнює менше $ 16 400, можуть отримати безкоштовну страховку Medicaid . Всі цифри наведені в розрахунку на одну людину в рік. 

Головне - пам'ятайте: медична страховка - один з найнеобхідніших компонентів для життя в США. І чим швидше це зрозуміє кожен новоприбулий, тим краще. Лікування будь-якого серйозного захворювання або навіть простої побутової травми при американських цінах на медичні послуги помітно вплине на ваш бюджет. Звернення за допомогою до лікарні легко може обійтися в десятки тисяч доларів. Більш того - за законом, при відсутності страховки вам доведеться заплатити штраф у розмірі 2.5% від суми задекларованого сімейного доходу (на одного дорослого члена сім'ї) для працевлаштованих або $ 695 для непрацюючих. При цьому загальна сума штрафів на сім'ю може досягати $ 2 085. Так що, якщо ви не працюєте або ваш роботодавець не оплачує вам страховку, ви повинні подбати про це самі. Ваше здоров'я і здоров'я ваших близьких - в ваших руках.

2.Расширте список професій при пошуку першої роботи

Америка - це країна трудоголіків, і навіть якщо ви не можете себе так охарактеризувати, майте на увазі, що працювати в Штатах потрібно буде багато і якісно. Адже нормально оплачувана робота - це можливість дозволити собі гідний рівень життя, своєчасно платити за рахунками і будувати гарну кредитну історію. Багато іммігрантів, які приїжджають не за робочою візою і не мають американського освіти, переживають, що на перших порах доведеться братися за низкоквалифицированную роботу. Однак, це абсолютно не так.

Якщо ви любите людей і вам подобається допомагати, в штаті Нью-Йорк всього за кілька тижнів можна освоїти спеціальність home attendant , яка є «золотою серединою» між доглядальницею і особистим помічником.

Такий фахівець доглядає за літніми людьми (старше 65 років), допомагає по дому, супроводжує їх до лікаря і в магазин. Ця діяльність вимагає ліцензії, але навчання проходить дуже швидко, і від початку курсу до отримання сертифіката проходить всього кілька тижнів.

«Ця робота - ідеальний варіант для тільки що прибули в США легальних іммігрантів, які шукають роботу. Тим більше, саме в Нью-Йорку знаходиться найстаріша організація по найму людей для догляду за літніми людьми Caring Professionals , яка оплачує навчання своїм потенційним співробітникам. Крім цього, компанія надає своїм працівникам хорошу медичну страховку і безліч інших бонусів. Працевлаштування після навчання гарантується, і це дуже важливо », - розповідає представник компанії Caring Professionals Дарина Мейстельман.

Рівень знання англійської для отримання цієї роботи абсолютно не важливий, оскільки компанія з працевлаштування знайде клієнта, який розмовляє тією мовою, що й ви.

В рамках ініціативи штату Нью-Йорк з підтримки літніх людей можна стати і особистим помічником на дому (CDPAP). Спеціальне навчання в даному випадку не потрібно. Ви можете доглядати за своїм другом, сусідкою або навіть родичем і отримувати за це конкурентоспроможну зарплату.

«Щоб працювати особистим помічником, необхідно бути старше 18 років, легально перебувати в Штатах і мати дозвіл на роботу. Починати працювати можна буде буквально через кілька днів після того, як ви зв'язалися з агентством і заповнили заявку. Ліцензія в цьому випадку не потрібно взагалі. Компанія Caring Professionals в цьому випадку також надає певні Пільги ", - уточнює представник компанії Дар'я Мейстельман.

Більш того, компанія оплачує своїм працівникам переробку - за кожну годину понад нормованих 40 годин в тиждень працівник отримує оплату в 1,5 рази більше звичайної, підкреслює представник Caring Professionals .

Легка версія роботи особистого помічника - це «компаньйон». Іммігрант, який бажає працювати компаньйоном, супроводжує свого клієнта в магазин, до лікаря, в банк і на прогулянках, а також допомагає йому в роботі і з приготуванням їжі. Персональний догляд в таких випадках не потрібно. Ця робота оплачується також добре: зарплата, бонуси та Пільги не гірше, ніж у home attendant , але при цьому не потрібно вчитися і отримувати ліцензію.

«Вакансії в Caring Professionals відкриті не завжди. Саме в літній час, коли багато працівників відправляються на відпочинок, у вас є можливість швидко стати особистим помічником по догляду або освоїти спеціальність home attendant , і отримати літні бонуси від компанії ", - додає Дарина Мейстельман.

Телефон російськомовної служби компанії Caring Professionals: (718) 737-9151. Більше інформації можна знайти на сайті компанії.

3. Підключіть недорогий мобільний зв'язок

Підключення стільникового зв'язку в США - завдання не з легких. Особливо для новоприбулих іммігрантів. Щоб почати користуватися мобільним телефоном, вам потрібно розібратися з системою, вибрати тариф та виділити чималу початкову суму на покупку плану. У порівнянні з країнами колишнього СНД, вартість мобільного зв'язку в Америці досить висока: в залежності від пропонованих послуг вона може доходити до $ 100 в місяць.

Умовно всі мобільні плани можна розділити на три категорії - контрактні, передоплатні та постоплатні.

Контрактний план відрізняється тим, що, крім самої мобільного зв'язку, у оператора ви купуєте і мобільний телефон. Однак ви не сплачуєте відразу всю вартість телефону, а укладаєте договір. І тепер щомісяця, крім оплати самого мобільного плану, ви повинні платити частину вартості свого нового телефону. Для економії можна підключити контракт на кілька номерів (це називається сімейний план), і тоді ціна пакета зменшиться. Такі плани можуть бути цікаві для вже живуть в Америці якийсь час, для тих, у кого є кредитна історія (обов'язкова умова) і тих, у кого вже вирішені основні питання проживання і постійного доходу. Але ж завдання нового іммігранта - по можливості заощадити, чи не так? А телефон можна поміняти і після того, як обживеться в новій країні.

Передплатний ( Prepaid ) план - це план, при якому клієнт оплачує телефон заздалегідь, на 30 днів. Напевно, найбільш легкий (тому і найбільш дорогий) варіант для новоприбулих. Зазвичай для його підключення потрібен лише один документ - посвідчення особи. Однак тут є нюанс: потрібно завжди пам'ятати дату наступної оплати. Якщо забути і не оплатити вчасно, оператор просто відключить телефон. На жаль, часто це відбувається без попередження і зовсім в невідповідний момент.

Постоплатний ( Postpaid ) план. Коли ви отримаєте свою кредитну карту і заробите хорошу кредитну історію, мобільний оператор запропонує перевести вас на постоплатную систему. І тоді необхідна сума буде автоматично списуватися з вашої кредитної картки кожен місяць за вже минулий період.

Один з варіантів, як можна обзавестися стільниковим зв'язком в Америці і не розоритися, - це підключити недорогі плани від мобільного оператора MasterCall . Вартість мобільного плану MasterCall Mobile починається від $ 10 в місяць, в цей план входять дзвінки по всій Америці. Крім того, при підключенні вам подарують новий мобільний телефон. Компанія MasterCall використовує мережу мобільного оператора Sprint , який входить до трійки найбільших операторів Америки.

Купівля такого плану не вимагає укладення контракту, при цьому якщо у вас вже є американський номер, ви можете його залишити. Підписатися на такий мобільний план дуже просто, і для цього не потрібна кредитна історія - ви можете зробити це самостійно на сайті MasterCall Mobile . Все, що потрібно зробити - придбати пакет на сайті, заплативши будь-яким зручним способом, і дочекатися посилку з мобільним телефоном, в який вже вставлена активована сім-карта. Оплачувати зв'язок можна помісячно.

Важливо й те, що MasterCall пропонує своїм абонентам цілодобову технічну підтримку не тільки англійською, а й російською, українською та польською мовами. А це очевидний бонус для тих, хто ще не дуже добре розмовляє англійською мовою.

Більше інформації можна отримати на сайті або за безкоштовним телефоном: 1-877-641-5708.

4. У США можна харчуватися так само, як і на батьківщині

Гречка, сир, кефір ... Думаєте, в США вам доведеться про них забути? А ось і ні. Чисто російські продукти можна знайти в багатьох американських містах, де живе більш-менш велика україномовна діаспора. У магазинах можна купити звичну їжу українських виробників, ліки (йод, валер'янку, парацетамол і т. Д.) і косметику.

Один з таких популярних  магазинів розташований в самому серці Нью-Йорка - на Манхеттені.  Сюди йдуть за свіжим бородинським хлібом, пельменями, улюбленими з дитинства кашами, оселедцями і червоною ікрою. Асортимент - на будь-який смак. Крім продуктів, у магазині можна знайти і косметику, і ліки нашого виробництва, і навіть традиційні сувеніри. Для тих, хто живе в інших штатах, працює доставка товарів поштою або автотранспортом. Замовлення можна зробити на сайті магазина.

5. Шукайте житло через діаспору

Пошук житла в США сильно ускладнюється тим, що багато власників квартир вимагають, щоб у орендаря були не тільки гроші на передоплату за кілька місяців і постійне джерело доходу, але ще і кредитний рейтинг, якого у щойно приїхав іноземця просто немає. Однак це не означає, що вам місяцями доведеться жити на лавці в парку або віддавати по 50 доларів в день за ліжко-місце в хостелі.

Просто шукайте оголошення від орендодавців-вихідців з країн СНД: як правило, вони ніяких довідок з роботи і вже тим більше кредитного рейтингу не вимагають. У соціальних мережах, наприклад, «Вконтакте», є навіть цілі групи для здачі-найму квартир і кімнат в різних містах Америки. Щоб їх знайти, просто вводите в пошук по групам фрази «Житло в Нью-Йорку», «Здам-зніму в США» і т. Д.

6. Хочете заощадити? Купуйте речі з рук

Якщо вам потрібно недорого обставити житло, можна знайти колишні у вживанні меблі або предмети інтер'єру безкоштовно або за смішні гроші. У цьому вам допоможуть Craigslist , гаражні розпродажі і групи в соцмережах.

Craigslist - це американський сайт безкоштовних оголошень, за допомогою якого можна знайти масу корисних речей. Там же можна побачити оголошення про гаражних розпродажах, просто ввівши в пошуковий рядок garage sale і назва цікавить населеного Пунта. Ці розпродажі американці влаштовують прямо на галявинах перед будинками, і купити на них можна меблі, посуд, електроніку і побутову техніку.

Груп в соцмережах і форумів, де можна знайти оголошення про продаж речей, безліч. 

7. Знайдіть найближчу бібліотеку і використовуйте можливості, які вона дає

У США бібліотека може зіграти у вашому житті дуже велику позитивну роль. Туди можна ходити абсолютно безкоштовно, не обов'язково навіть оформляти читацьку картку, щоб отримати доступ до інтернету і безлічі освітніх ресурсів.

Розважитися бібліотека теж допоможе - тут безкоштовно можна взяти диски з фільмами і музикою, потрапити на зустріч з відомим письменником, відвідати виставку або музичний вечір.

Більш того - при бібліотеках проводяться безкоштовні курси англійської мови і індивідуальні сесії, на яких всім бажаючим допомагають правильно скласти резюме.

Стає бібліотека справжньою знахідкою і для батьків, які прагнуть зробити дозвілля дітей якомога більш різноманітним і розвиває. Тут є безкоштовні заняття та майстер-класи для дітей, а школярам можуть навіть допомогти виконати домашнє завдання! У деяких бібліотеках навіть наймають російськомовних людей, щоб вони читали казки дітям. До речі, якби і ви хотіли так підробляти, ви можете подивитися на сайті найближчій до вас бібліотеки, чи немає там вакансії читця.

8. Вчіться на чужому досвіді

Знайдіть місцеві групи в соцмережах і форуми, де зможете задати питання про життя в США і дізнатися, як іншим вдалося адаптуватися, знайти роботу і житло, вигідно робити покупки і т.д. Наприклад, ці теми активно обговорюють в нашому паблік «Ищу совета» на Facebook .

Знайти такі групи вам не складе труднощів - достатньо вбити "як знайти роботу в США" або "покупки в США" в рядок пошуку по групах ВКонтакте, в Facebook або в браузері. У групах вам можуть підказати і конкретні агентства нерухомості, кадрові агентства, салони краси і т. Д., Які, так би мовити, "перевірені на собі".

Але майте на увазі, що часто повідомлення на форумах грішать зайвою суб'єктивністю, так що шукайте у всьому раціональне зерно.

9. Придивіться до магазинів «Все за один долар»

Багато товарів повсякденного попиту можна недорого придбати в магазинах з фіксованими цінами, де усі товари коштують по 1 або по 5 доларів. Там можна знайти посуд, коробки для зберігання одягу, кепки, футболки, господарські дрібниці типу лампочок і скотча, дешеву їжу.

Але було б наївно вважати, що ці речі прослужать вам довгі роки - швидше за все, вам досить скоро доведеться їх викинути. Але часом, коли щось потрібно терміново, а грошей мало, такі магазини можуть вас виручити.

10. Здавайте іспит з водіння російською

У штатах аналог нашому МРЕВ називається DMV - Department of Motor Vehicles можна здавати теорію російською мовою. Така можливість є у жителів Нью-Йорка, Каліфорнії , Флориди і Іллінойсу . Підручники з правилами дорожнього руху на російській мові можна або безкоштовно взяти в DMV, або знайти на сайті DMV свого штату.

Як і на батьківщині, іспит складається з відповідей на теоретичні питання за правилами дорожнього руху і самого водіння. Але є і відмінності. По-перше, люди не зобов'язані перед здачею іспиту вчитися в автошколі, хоча при бажанні можуть це зробити. По-друге, автомобіль для здачі практичної частини іспиту вам доведеться шукати самостійно - позичати у знайомих або брати в оренду, головне, щоб у вас була страховка на машину.

Реклама

Читайте також:

тема

Мiлена Рудницька, доктор фiлософiї та голова Свiтового союзу українок, домоглася щоб справу Голодомору винесли на розгляд Лiги Нацiй та Мiжнародного Червоного Хреста, пише журнал
Аліна Процик - відома особа як серед українців, які живуть у Данії, так і серед самих данців, і не в останню чергу, – місцевих журналістів.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.