США віддаватимуть перевагу молодим англомовним іммігрантам. Трамп продовжує реформи

10 Серпень, 2017 - 19:19

Президент США Дональд Трамп запропонував фактично скасувати чинну з 1990 року систему розіграшу грін-карт для іммігрантів . Замість неї пропонується прийняти новий законопроект під назвою The RAISE ( «Підйом»), що передбачає новий механізм розподілу віз на основі кваліфікованості працівника, пише forumdaily.

Законопроект передбачає введення системи балів для іммігрантів : пріоритетом будуть користуватися молоді приїжджі, потенційно здатні професійно досягти успіху і поліпшити американську економіку, а також ті, хто добре володіє англійською мовою.

Крім того, документ визначає ліміт біженців, які можуть постійно проживати в США - до 50 тисяч в рік.

Поки ці пропозиції є тільки законопроектом, і їм треба буде пройти схвалення Конгресу.

У другій половині XX століття було кілька відмінних один від одного хвиль еміграції в США з СРСР і країн, які утворилися після його розпаду. У 70-90-ті роки з СРСР виїжджали переважно євреї, які отримували в США статус біженців. На початку 90-х емігрували в основному біженці з численних зон військових конфліктів, а трохи пізніше почалася хвиля еміграції з «сімейної» лінії, в тому числі російськомовних жінок, що виходили заміж за американців. Лише в останні роки еміграція в США з країн колишнього СРСР в значній мірі стала професійною.

Відповідно до запропонованого трап законопроекту, шанси отримають саме ті, хто зможе краще продати свої навички, а не ті, хто готовий вступити в шлюб заради отримання грін-карти, і не ті, у кого в США вже живуть родичі.

Ймовірно, основними потерпілими від скасування лотереї Грін-карт будуть емігранти з Вірменії, Узбекистану і України: саме з цих країн в останні роки подається найбільша кількість заявок на участь в лотереї грін-карт.

Для порівняння: в 2015 році узбеки подали понад 1,3 млн заявок на участь в лотереї, а українці - понад 1,2 млн, при тому, що з Росії було подано лише 265 тисяч заявок. Приблизно 100 тисяч чоловік також брали участь в лотереї з Білорусі; 131 тисяча - з Вірменії; 46 тисяч - з Казахстану; трохи більше 29 тисяч - з Азербайджану.

Постраждають і ті емігранти, які збиралися їхати в США через родинні зв'язки і зв'язку в діаспорі. Ініціатива Трампа може серйозно вдарити по тим мігрантам, які вже живуть в США і планували перевезти до себе батьків, щоб забезпечити їм хороший медичний догляд і високу якість життя.

Але в першу чергу нові правила серйозно вдарять по тим потенційним емігрантам, у яких немає професійних навичок, які вони можуть підтвердити і продати.

В теорії потенційні емігранти, які розглядають США як країни еміграції, можуть підвищити свої шанси на отримання грін-карти наступними способами:

  • якщо вчитимуть англійську і підтверджувати знання мови сертифікатами. Це можна зробити через розвинену систему мовних курсів практично у всіх країнах колишнього СРСР;
  • якщо зможуть підтвердити і нострифікації в США свої університетські дипломи;
  • якщо будуть вчитися в американських вузах і отримувати в них додаткову освіту через систему грантів;
  • якщо будуть стажуватися і працювати в американських або міжнародних компаніях, в яких легше підтвердити досвід роботи.

Все перераховане допоможе заробити додаткові бали, які можуть виявитися критичними, якщо імміграційна реформа Трампа все-таки буде прийнята.

Якщо закон буде прийнятий, то, за словами одного з його авторів, сенатора від Арканзасу Тома Коттона , вже через рік замість приблизно 1 млн прийнятих іноземців в рік кількість іммігрантів в США буде зменшено приблизно до 600 тисяч осіб, а протягом 10 років - до 500 тисяч осіб на рік.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

07:58
Вугрі у британській річці Темза стали активнішими через вміст кокаїну у стічних водах.
07:36
Поліцейські графства Дербішир у Великій Британії врятували домашню мишу-піщанку, яка залишилася одна, бо її хазяїн потрапив до в'язниці.
07:12
Президент США Дональд Трамп заявив на своїй сторінці у Twitter, що не бачить необхідності у проведенні медіа-брифінгів у Білому домі, бо американці дістають інформацію про позицію адміністрації і без цього.
00:58
У селищі Намци в Якутії дві 5-річні дівчинки пішли непоміченими з дитячого садка в 45-градусний мороз. Вихователі помітили зникнення дітей тільки тоді, коли за ними прийшли батьки.
23:58
Посольство США в Нігерії попереджає американских громадян про загрозу нападу радикального ісламістського угруповання "Боко харам" і осередку "Ісламської Держави" під час виборів в країні.
23:48
Часткове припинення роботи уряду США (шатдаун) підриває здатність ФБР вести операції проти терористів та іноземних розвідок у світовому масштабі.
23:36
Влада Болгарії планує зупинити продаж громадянства за інвестиції заможних іноземців.
23:24
Уряд Польщі прийняв проект "Мама 4 плюс", який передбачає, що мами, які народили і виховали принаймні чотирьох дітей, матимуть право на мінімальну пенсію.
22:36
Президент Росії Володимир Путін та прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе у вівторок, 22 січня, обговорили в Москві переспективи укадення мирного договору між країнами, проте не досягли в цьому питанні прориву.
22:12
У Росії з'явилася у продажу настільна гра для дітей "Наші в Солсбері" від популярного виробника "Ігроленд".
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.