У Польщі відбулась антиукраїнська акція

10 Липня, 2017 - 09:41

Цими вихідними у Варшаві відбулась хода з нагоди так званого Національного дня пам'яті жертв геноциду поляків, повідомляє СВІТUA з посиланням на сторінку в Facebook Павла Подобєда, дослідника української історії та громадського діяча.

Серед іншого, дослідник відзначив, що захід носив явний антиукраїнський характер.

"Серед пересічної українофобії були справді цікаві гасла: "Акція Вісла була слушною", "Людиновбивцям - Нюренберг", "Справа кресів - національна справа", - зазначив Павло Подобєд.

До слова, організатором ходи виступив відомий українофоб та священник Тадеуш Ісакович-Залеський.

Також український історик поділився власними висновками із ситуації, яка активно розвивається в польському суспільстві останнім часом.

  1. Симфонія церкви та держави, збудована на комплексах та історичних образах, здатна набувати жахливих форм.
  2. Те чим стала Римо-католицька церква в Польщі - це гарне застереження чим не повинна стати жодна церква в Україні.
  3. Польська чванливість і зверхність до українців прямо пропорційні нашій поступливості у зовнішній політиці. Польща буде просити, де не випросить - буде погрожувати, де не подіють погрози - буде шантажувати сусіда міжнародною підтримкою в час війни.

Подальшими можливими наслідками української постуливості в питанні "визнання злочинів УПА" дослідник вважає можливі вимоги з боку Польщі вибачатися ще й за дії Галицької армії та подій, які відбувалися в часи Богдана Хмельницького.

"Українцям варто зрозуміти, що камінь спотикання в сучасних польсько-українських відносинах - це не УПА. Просто у шляхетного Лицаря-Хрестоносця, який уявляє себе опорою всієї європейської цивілізації, обов'язково мусить бути антипод - Сусід-маньяк, дикий варвар, що посягає на відродження великої держави", - резюмує Павло Подобєд.

Варто відзначити, що 2009 року Сейм Польщі визнав вбивства на Волині (сумнозвісна "Волинська різанина") трагедією, яка мала "характер етнічної чистки" та "ознаки геноциду".

А вже у резолюції від 12 липня 2013 року Сейм використав визначення "етнічна чистка, яка мала ознаки геноциду".

Нагадаємо, СВІТUA писав про те, що у Польщі продовжують знущатися над пам'яттю про воїнів УПА.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.