Весілля на 900 осіб і змагання на випивання: українка розповіла про традиції в Грузії

19 Червень, 2017 - 17:31

Весілля та діти для грузинів – особливі моменти життя. Так, сім'ю у Грузії забезпечує чоловік. 60 відсотків грузинських жінок не працюють. Вони ведуть домашнє господарство, куховарять і виховують дітей. 

Про це розповідає українка Любов Петровська, одружена з місцевим чоловіком. Любов мешкає в Грузії вже протягом 5 років, повідомляє gazeta.ua.

"Оселя для грузинів – це святе. Там прийнято, що родину забезпечують чоловіки. У сім'ях переважно по троє-четверо дітей, рідше - по п'ять-шість, навіть десять. Все залежить від можливостей. Нас - шестеро: батьки і четверо дітей. Живемо разом у великому триповерховому будинку.

Окрема тема - гостинність по-грузинськи. Якщо людині ніде зупинитися, її приймуть як найкращого друга. Нададуть нічліг і нагодують. Йому навіть не знадобляться гроші", - розповідає Любов Петровська.

Жодне застілля у Грузії не обходиться без тостів. Перший тост – за мир, другий – за країну, третій та четвертий – за іменинника. Далі – за батьків, сестер, братів та померлих родичів.

"Коли звучить такий тост, всі стоять. Тости виголошують довго, навіть до 20 хвилин, красномовно, з душею. Мені дуже сподобалися тости за жінок. Вони для грузинів - святе. Незалежно, чи то сестра, сусідка чи незнайома дівчина. Якщо місцеву дівчину образять, за неї неодмінно заступиться хтось із перехожих. І тут - без варіантів. Адже це – чиясь сестра або дочка", - ділиться враженнями Любов.

За словами жінки, весілля у Грузії молоді влаштовують окремо. Спершу - хлопець, потім - дівчина. Запрошують від 200 до 300.

"Буває накривають столи на 900 осіб. Смажать поросят, баранів. Але бійок немає. На весіллі два тамади. Головний - лише один. Там не так, як у вас – випили, закусили і до танцю. Гості роблять усе, що скаже тамада. Скомандує танцювати - всі танцюють, пити - п'ють. Кожен тамада має свій ріг. Вони усе весілля змагаються, хто кого переп'є", - розповідає жінка.

Одна з народностей Грузії - свани. У них свої традиції. Коли чоловіки сідають за стіл, жінки заносять всю їжу й виходять. За стіл разом не сідають.

У давнину в них був один дуже цікавий звичай. Коли гість лягав спати, біля нього клали дочку господаря. Довіряли найдорожче. Він не мав права її зачепити. Зранку, коли гість ішов митися, дівчина мала винести йому рушник. Якщо вона його кидала – отже, вночі щось було.

Дім у них – як фортеця. Міліція не потрібна. Збираються старійшини і вершать суд: хто правий, а хто ні.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.