У США відмовляють в роботі через походження імені

13 Червень, 2017 - 12:35

У США досить важко знайти хорошу роботу, але багато хто не здогадуються, що часто причиною відсіювання їх резюме на початковому етапі є ім'я. Американські рекрутери дуже часто дискримінують шукачів по звучанню їх імені, пише forumdaily.

Найчастіше під дискримінацію підпадають:

Афроамериканські імена

Люди, що мають імена, які вказують на африканське походження їхніх предків, часто стають об'єктами дискримінації рекрутерів. Дослідження Каліфорнійського університету показали, що афроамериканських імена викликають у роботодавців припущення не тільки про колір шкіри здобувача, а й про його невисокому соціально-економічному статусі. Експеримент в Бостоні і Чикаго на початку 2000-х років показав, що заявники з "білими" іменами на 50% частіше запрошувалися на співбесіду, в порівнянні з претендентами, що мають аналогічний досвід і "чорні" імена.

Латиноамериканські імена

Дослідження 2006 року показало, що латиноамериканці знаходяться в досить скрутному становищі під час пошуку роботи. Дані дослідження показали, що люди з латиноамериканськими іменами отримують запрошення на співбесіди на 20% рідше, ніж здобувачі з традиційними англо-саксонськими іменами і аналогічним досвідом і освітою.

Азіатські імена

Згідно з дослідженням університету Раєрсон і Університету Торонто, люди азіатського походження при пошуку роботи також стикаються з дискримінацією за ознакою імені. Їх запрошують на співбесіди на 28% рідше, ніж претендентів з "білими" іменами при однаковому рівні кваліфікації.

Індійські та пакистанські імена

Як в США, так і в Канаді дискримінація по імені щодо претендентів на роботу з індійськими або пакистанськими іменами є серйозною перешкодою при їх спробах знайти роботу. За інших рівних умов такі кандидати отримують запрошення на співбесіди на 28% рідше, ніж їхні суперники з "білими" іменами.

Північноафриканські імена

Ще одна категорія імен, яка не подобається роботодавцям, - це імена жителів Північної Африки. Понад чверть роботодавців відсівають претендентів з північноафриканськими іменами.

У пошуках вирішення цієї проблеми деякі іммігранти вважають за краще міняти ім'я або фанатично нарощувати свою кваліфікацію, щоб мати виграшні позиції в порівнянні з іншими кандидатами в плані їх досвіду і знань. Також виходом може стати анонімне резюме, в якому претендент не вказує своїх персональних даних, надаючи роботодавцю тільки інформацію про його кваліфікації і уміннях - то, що має бути основним критерієм відбору на роботу.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.