" 56% відсотків заробітку забирають податки", – українець про досвід роботи в Європі та Америці

10 Червень, 2017 - 17:38

Андрій Черкашин виріс в Криму, проте після початку україно-російського конфлікту він переїхав до Львова. Менш ніж за 4 роки він встиг попрацювати розробником в Україні, Європі та США, причому в різних сферах - на аутсорсингу, на аутстафінг, на фрілансі, а сьогодні обіймає посаду глави мобільного розробки в Каліфорнійському стартапі, пише forumdaily.

Андрій народився в Бахчисараї, переїхав навчатися в Севастопольський національний технічний університет за спеціальністю «Комп'ютерні науки». На 4 курсі влаштувався на роботу веб-розробником, а через півроку перейшов на iOS-розробку.

"Найскладніше - викинути весь накопичений мотлох. Тому що перевезти все було неможливо. З Криму ми взяли з собою 4 валізи кілограмів на 100, а решта родичі потім переслали нам ", - розповів програміст.

У Львові Андрій вирішив не шукати нову роботу, а спробувати працювати на себе, скориставшись контактами з клієнтами, що залишилися з його попередніх робіт. Він запустив невелику компанію, найняв ще двох чоловік - на Android і QA, а сам займався iOS.

"Це були нестабільні часи: іноді у тебе є проекти з зарплатою в 2 рази більше, ніж середня зарплата Синіора по Україні, а іноді 2 місяці сидиш без роботи. Ми так «погралися» 2 роки і зрозуміли, що це не варіант. Але йти працювати за наймом мені теж не хотілося: достатні гроші ніхто не пропонував, і проекти були не дуже цікаві. Тому я вирішив подивитися, що є за кордоном, почав активно розсилати резюме, опрацьовував свій профіль в LinkedIn ", - розповів Андрій.

Незабаром з ним почали контактувати рекрутери з Європи і він отримав хорошу пропозицію в Берліні.

На переїзд до Німеччини пара витратила чимало грошей - компанія релокейт не оплачується.

«Середній ціновий сегмент на оренду квартир в Берліні 900-1000 євро на місяць. Ми вирішили оселитися в досить престижному районі Prenzlauer Berg. Ціна за місяць нас влаштовувала, але там був дуже великий сек'юріті депозит - 4000 євро, плюс авансом за місяць проживання - ще 1000 євро. Тоді я зрозумів, що треба обов'язково до кінця і уважно читати всі договори. Наші орендодавці хотіли укласти контракт на рік - я помітив це і ледве умовив замінити на 6 місяців. У підсумку ми прожили там всього 3 місяці і поїхали, і за це вони списали частину суми з нашого сек'юріті депозиту. Якби я упустив цей пункт, то нам довелося б платити їм неустойку майже за рік ", - поділився програміст.

Працювати в компанії в Берліні Андрію не дуже подобалося. Це була продуктова компанія, але головний продукт не була софтверний, тому до розробників вони ставилися як до саппорт, ігноруючи їх пропозиції щодо поліпшення і ініціативи.

Незабаром Андрій отримав пропозицію від Microsoft попрацювати в Редмонде, штат Вашингтон. Його оформили через українську компанію - офіційного вендора Microsoft. Ця робота припала йому до душі, розробникам давали можливість креативити.

"В українській компанії, через яку я працював на Microsoft, мені платили менше, ніж штатним співробітникам. Більше, ніж Синіори отримують в Україні, але це була не американська зарплата. Зате мені забезпечували житло - квартиру в кондомініумі в 10 хвилинах ходьби від кампуса, невеликі витрати на місяць на машину, безкоштовний проїзний на гроСтворити статтю

мадський транспорт ", - описав Андрій.

Після закінчення контракту в Microsoft хотіли продовжити співпрацю, але на жаль, не змогли зробити йому візу, тому що період подачі робочих віз від компанії був уже закритий.

Тому Андрій повернувся до Львова і почав шукати нову роботу. Незабаром на нього вийшла рекрутер стартапу в Силіконовій Долині, їм потрібна була людина, яка вміла робити додатки і під iOS, і під Android. Таких кандидатів знайшлося небагато, тому українець переміг у відборі та отримав запрошення приїхати до Каліфорнії.

Стартап, в якому він тепер працював, називається Onfleet, він розробляє програмне забезпечення для комерційних перевізників. Андрій працює там в ролі ведучого mobile engenier.

"Звичайно, в стартапи платять менше, ніж в Google, Facebook або Microsoft. Такий рівень роботи, як у мене, повинен оплачуватися на 30% вище. Але мені дали хороші опціони ", - зізнався розробник.

З орендою квартири в Сан-Франциско у сім'ї Андрія вийшла цікава історія.

"Мені говорили, що для цього потрібно обов'язково мати американську кредитку, причому якийсь час нею користуватися, щоб була хороша історія. Через LinkedIn ми познайомилися з вихідцями з Москви, які переїхали до Каліфорнії і перший час жили по Airbnb (а це дуже дорого), поки робили собі кредитну історію. Але ми ризикнули спробувати зробити все по-своєму. Ще зі Львова ми переглянули близько 30 квартир і всім написали, що я приїжджаю працювати за контрактом з такою-то зарплатою, але у мене немає кредитки - пояснили ситуацію. Багато відповіли стандартної відпискою, мовляв, приходьте дивіться квартиру. Але я ж навіть не в США. Тобто, вони взагалі не читали моє повідомлення. Тільки один орендодавець його прочитав і відповів. Ми поспілкувалися, надали йому всі необхідні документи. Ми навіть зібрали для нього рекомендаційні листи від наших минулих орендодавців - з Берліна, Львова та Редмонда. Все це я йому переслав, і незабаром він сказав, що господар вдома не проти взяти людей без кредитної історії ", - розповів українець.

Побоюючись, що квартиру перехоплять, пара почала знімати її віддалено. З візою у них сталася затримка, і вони близько чотирьох місяців просто платили за неї з України.

Америка vs. Европа

"Я думаю, що американська культура роботи саме в IT найкраща з усіх. Як тільки на ринку виникають якісь нові підходи до роботи, нові методології, їх відразу інтегрують і пробують в компаніях. Так весь час відбувається рух вперед. У той час як в Європі з нововведеннями не поспішають - там більш консервативна корпоративна культура ", - зазначив Андрій.

По зарплатах різниця між Америкою і Європою, за його словами, дуже велика. У Берліні середня зарплата від 40 000 до 70 000 євро в рік, мінус 40% податків і 19% податку в магазинах.

"По співвідношенню доходи-видатки найкомфортніше в Америці: зарплати в США рази в 2 вище, ніж в Німеччині, а податки помітно менше - близько 25% в Каліфорнії, одному з штатів з найвищими податками", - підрахував програміст.

Він також зазначив, що в США завжди можна знайти якісну, але недорогу річ.

"В Україні ми не сприймали $ 100 як якісь великі гроші, тому що хороші товари там коштують дорого. А в Америці завжди можна знайти дешевше і краще, і $ 100 стали означати більше ", - зізнався Андрій.

Фото: ForumDaily

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.