У Вашингтоні хочуть зірвати прийняття резолюції про Голодомор як геноцид українців

22 Травень, 2017 - 13:43

Законотворці штату Вашингтон готуються прийняти резолюцію щодо Голодомору в Україні, повідомляє SlavicSac. Штучно створений в Україні голод 1932-1933 років у відповідному законопроекті означено як "геноцид українського народу з боку голови радянської держави Йосипа Сталіна". Резолюцію 8663 ("Пам'ятати про Голодомор") було запропоновано сенатором-демократом Марком Мілосіа.

Проти резолюції одразу ж виступили представники російської діаспори штату, які опублікували звернення до сенаторів штату й збирають підписи за анулювання законопроекту щодо визнання Голодомору.

Згідно з текстом запропонованої резолюції, "штучний голод було цілеспрямовано викликано радянським режимом з метою зламати спротив українських селян та знищити національну самосвідомість України". Далі в тексті прямо зазначається, що "Голодомор був геноцидом, який здійснював безпосередньо Йосип Сталін та радянський режим проти народу України".

Противники ухвалення такої резолюції заявляють, що ідея українського геноциду є доволі спірною інтерпретацією даного історичного періоду.

"Ми закликаємо Сенат штату Вашингтон виявити відповідальність й скасувати... Резолюцію 8663... Не дозволимо Сенату штату Вашингтон ухвалити дискримінаційну резолюцію!", - йдеться в петиції проросійських активістів.

Нагадаємо, що подібний документ вже було прийнято в Нижній палаті парламенту штату Каліфорнія у серпні минулого року.

Реклама

Читайте також:

тема

Актуальне порівняння німецьких підприємств на інтернет-платформі Kununu показало, на яких підприємствах співробітники задоволені своєю зарплатою. За результатами дослідження стал
Економити на товарах та послугах у Німеччині можна цілий рік. Потрібно просто знати деякі хитрощі.

новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.